Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 31-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego...." />

Z promilami, bez prawka

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 31-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna kierował samochodem marki Volkswagen Sharan mając w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał wymaganych uprawnień. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12:35 w miejscowości Marynin, gm. Radzyń Podlaski. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen Sharan.

Według wcześniej przekazanej informacji oficerowi dyżurnemu radzyńskiej jednostki kierujący volkswagenem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas prowadzonej kontroli drogowej funkcjonariusze potwierdzili, że 31-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego nie posiada prawa jazdy. Dodatkowo w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący jest pijany.

Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Teraz kierowca stanie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.