Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej na terenie gminy Borki...." />

Policjanci ekortowali 4-latka do szpitala

Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej na terenie gminy Borki. Mężczyzna, który kierował samochodem spieszył się, gdyż wiózł do szpitala swoje dziecko. W grę wchodziła każda chwila, gdyż miało ono problemy z oddychaniem. Policjanci pilotowali pojazd przez blisko 11 kilometrów, aż do szpitala.Dziś w nocy policjanci z wydziału prewencji radzyńskiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Borki. Po godzinie 24.00 w miejscowości Wola Osowińska zwrócili uwagę na samochód marki Renault, którego kierujący  jechał z dużą prędkością.

Gdy zatrzymali ten pojazd do kontroli, wysiadł z niego roztrzęsiony mężczyzna. Powiedział, że wiezie dziecko do szpitala. 4 letni chłopczyk dusił się i miał problemy z oddychaniem.

W grę wchodziła każda minuta. Mundurowi podjęli decyzję o pilotażu samochodu do radzyńskiego szpitala, przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego w radiowozie przez około 11 kilometrów eskortowali samochód przez krajową 19tkę .

Dzięki pomocy funkcjonariuszy 4 letni chłopiec wraz ze swoimi rodzicami szybko dotarł pod opiekę lekarzy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim.