Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło w Radzyniu..." />

Cofał z parkingu, potrącił pijanego 32-latka

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło w Radzyniu Podlaskim na ul. Ostrowieckiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A5 potrącił pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.Do zdarzenia doszło w nocy wtorku na środę w Radzyniu Podlaskim na ulicy Ostrowieckiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A5, 18-letni mieszkaniec gm. Wohyń wykonując manewr cofania z miejsca parkingowego, najechał na 32-letniego pieszego, mieszkańca Radzynia Podlaskiego, który przechodził przez jezdnię.

Kierujący audi był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało, że ma on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej narażona na dotkliwe skutki zdarzeń drogowych.