Ireneusz Bogusz . Fotograf: mo

Były policjant zastępcą wójta

GMINA RADZYŃ Ireneusz Bogusz został prawą ręką Wiesława Mazurka.Tak, to prawda, od dwóch godzin mam zastępcę

- potwierdził nasze informacje w poniedziałek (1 sierpnia) rano wójt gminy Radzyń, Wiesław Mazurek.

Jego zastępcą został Ireneusz Bogusz, emerytowany policjant, przez lata związany z radzyńską komendą, a ostatnio także w jednostką w Łukowie.

Ireneusz Bogusz jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach - Wydział Zarządzania i Administracji. Prywatnie mąż Agnieszki. Interesuje się muzyką, sportem i sztuką.

Do tej pory wójt nie miał swojego zastępcy. Wcześniej jego prawą ręką był sekretarz gminy Jarosław Ejsmont, który niedawno jednak pożegnał się z urzędem - został szefem radzyńskiego KRUS-u. Od jego odejścia na stanowisku sekretarza był wakat. Na razie nie wiadomo, czy to się zmieni. Pewne jest natomiast, że prawo nakazuje samorządom zatrudnianie sekretarzy. Stanowisko zastępcy wójta nie jest obowiązkowe.

Czym zajmie się zastępca wójta w gminie Radzyń?

Będzie odpowiadał za nadzór nad całym urzędem w tych dziedzinach, które nie są zarezerwowane wyłącznie dla wójta

- mówi Wiesław Mazurek.

Co zdecydowało o tym wyborze?

Jego nieposzlakowana opinia, przygotowanie merytoryczne, wykształcenie, ale także oddanie pracy. To człowiek, który bez wątpienia swoimi kompetencjami i doświadczeniem wesprze naszą gminę

- tłumaczy wójt Mazurek.

Z samym zainteresowanym nie udało się nam porozmawiać, bo w pierwszym dniu pracy zajmował się sprawami organizacyjnymi związanymi z objęciem nowego stanowiska.

Ireneusz Bogusz  przez ponad 20 lat pracował w radzyńskiej policji. Służbę rozpoczął w 1991 roku w pionie prewencji, od 2001 roku pełnił służbę w sekcji kryminalnej, pion przestępczości gospodarczej. W 2008 roku został Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu. Ostatnio był Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie. Obecnie jest na policyjnej emeryturze.