II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników. Fotograf: ZSP w Radzyniu Podlaskim

II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim był reprezentowany przez jeden zespół, który finale ogólnopolskim zajął II miejsce.To wielki sukces uczniów i szkoły, która nie prowadzi kształcenia w zawodzie lakiernik a mimo to, uczniowie nauczyli się podstaw lakiernictwa. Karol Szczygielski, uczeń drugiej klasy technikum pojazdów samochodowych i Konrad Nicpoń, uczeń drugiej klasy zasadniczej szkoły zawodowej to pasjonaci lakiernictwa, którzy z determinacją zdobywali specjalistyczną wiedzę w czasie pozalekcyjnym. Uczniowie za zajęcie II miejsca otrzymali cenne nagrody oraz zapewnili sobie udział w profesjonalnym szkoleniu lakierniczym zorganizowanym w centrum szkoleniowym firmy NOVOL, po ukończeniu którego otrzymają certyfikat, z którym z pewnością łatwiej znajdą pracę.

II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników

II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników. Fotograf: ZSP w Radzyniu Podlaskim

Zadania finałowe należało wykonać poprawnie i jak najszybciej, a uczestnicy zmierzyli się m.in. z demontażem i montażem pistoletu lakierniczego w odbiciu lustrzanym, przygotowaniu pokrywy silnika do lakierowania, komputerowym testem kolorystycznym, testem kolorystycznym, który polegał na układaniu próbek lakierniczych w odpowiedniej kolejności.

Według nauczyciela, p. Wojciecha Mackiewicza największą trudność w przygotowaniu do konkursu sprawiły zagadnienia z testów kolorystycznych i pomiarów spektrometrem obsługi mieszalni lakierów, ale dzięki uprzejmości pana Mirosława Sobieszka, właściciela mieszalni lakierów „MotoChemia Sobieszek", mogliśmy uczyć się w jego firmie, za co bardzo serdecznie mu dziękujemy.

II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników

II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników. Fotograf: ZSP w Radzyniu PodlaskimOgłoszenia

Kupię bydło

Kupię bydło wybrakowane-nie nadajace się do chowu

Kupie Ciągnik Rolniczy Wladimirec T25

Kupie Ciągnik Rolniczy Wladimirec T25 rozważe każdą...

Olej rzepakowy i lniany

Oferuję olej rzepakowy i lniany tłoczony metodą na...

Fullstack PHP Developer

Poszukuję osoby na stanowisko fullstack developera...

Sprzedam fiata doblo

fiat doblo 1.6 16v benzyna + lpg sekwencja. 790 459 299

Sprzedam owies

Owies, czysty, ok. 38 m3 - ok. 21 ton. 790 459 299