Zorientowani na zdrowie. Fot. Monika Mackiewicz.

Zorientowani na zdrowie (galeria)

Powiat radzyński plasuje się w niechlubnej czołówce powiatów lubelskich pod względem umieralności pacjentów chorujących na cukrzycę. II Piknik Rodziny "Naturalnie Zdrowi" został zorganizowany pod hasłem promocji zdrowego stylu życia oraz profilaktyki cukrzycy.Na cukrzycę cierpi już 366 mln ludzi na świecie; rocznie z jej powodu umiera 4,6 mln osób i dokonuje się ponad 1 mln amputacji nóg - to dane Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej.

II Piknik Rodzinny zorganizowany przez starostwo Radzyń, trwający od godzin rannych do wieczornych 18 czerwca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, był okazją, by radzyniacy skorzystali z możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych, jak też uczestniczyli w wydarzeniach sportowych, które zachęcały do zmiany trybu życia i bycia aktywnym fizycznie.

Jak podkreślał Bogdan Sozoniuk, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w starostwie:

Niemalejące kolejki do lekarzy i stanowisk diagnostycznych pokazują, że taki piknik jest radzyniakom bardzo potrzebny.

Gościem Pikniku był Dariusz Gnatowski - aktor teatralny i filmowy, znanym przede wszystkim z roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich", który od kilkunastu lat choruje na cukrzycę typu II i boryka się z jej powikłaniami, współzałożyciel Fundacji Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja.

Scena tego dnia tętniła życiem. W południe uroczyście podsumowano zawody Nordic Walking, potem odbywały się pokazy fitness, tańca, ZUMBY, aikido, taekwon-do, łucznictwa tradycyjnego - połączone z warsztatami. Duży aplauz wzbudził pokaz Jakuba Szczerby - Mistrza Polski i Europy w kulturystyce klasycznej.

Wokół placu rozstawiono stoiska gospodarstw ekologicznych i innych producentów żywności. Można było nabyć ekologiczne miody, pestki z dyni, lody tradycyjne, oryginalny litewski chleb i kwas chlebowy. Gastronomia ZSP zadbała o poczęstunek grochówką.

Chętni mogli honorowo oddać krew - zbiórkę prowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.Organizatorzy zadbali, by pod specjalnym szpitalnym namiotem SP ZOZ Radzyń były prowadzone badania i konsultacje medyczne dotyczące cukrzycy. Można też było wykonać diagnostykę w kierunku osteoporozy (wyniki wraz opisem zaraz po badaniu), analizę składu ciała i konsultacje dietetyczne, dermokonsultacje, badanie włosów i skóry głowy.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Matura

Przyjmuje zapisy na przygotowanie do matury na rok...

Udzielamy pozyczek osobom fizycznym...

Witam pana i pana Szczerosc i szczerosc to dwie...

MELASA DLA BYDŁA

Polecam melase dla bydła 79 gr/kg. Podnosi poziom...

Renault Laguna

Witam.Sprzedam Renault Laguna 1 1.8 benzyna bez gazu...

Tynki

Wykonam tynki cementowo wapienne, gipsowe z agregatu

Działka rolno budowlana gm. Skórzec...

Do sprzedania mam malowniczo położoną działkę...