SM Spomlek i "Serenada” w prezencie dla dzieci. Fot. Monika Mackiewicz.

SM Spomlek i "Serenada” w prezencie dla dzieci (galeria)

Najmłodsi pacjenci radzyńskiego szpitala od 13 lutego będą wypoczywali w przyjaznych barwach spomlekowskiej marki "Serenada". Spółdzielcza mleczarnia ufundowała dla pacjentów nowoczesną, sympatyczną i kolorowo wyposażoną salę zabaw. - Może dziwnie to zabrzmi, ale życzę, by z tej sali żadne dziecko nie miało okazji korzystać, ale jeśli już, to żeby w tym pomieszczeniu od choroby chociaż na chwilę mogło się oderwać – mówił Edward Bajko, prezes Spomlek-u, podczas uroczystości otwarcia sali.

Dodał, że autorska inicjatywa zakładu wpisuje się w zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, którą zakład traktuje bardzo poważnie.

- Jako duża firma czujemy się w obowiązku pomagać, a to jest celna i potrzebna inicjatywa. Na tym nie skończymy – zapowiedział prezes.

Pomysł  modernizacji sali wypoczynku na oddziale dziecięcym będzie kontynuowany. Spółdzielnia planuje modernizację szpitalnych sal w 20 placówkach w kraju, głównie na terenach, gdzie ma swoje filie, ale też nie tylko. I nie ukrywa, że inicjatywa wpisuję się  w promocję marki "Serenada" oraz zdrowego żywienia.

- Po prostu nabiał jest zdrowy i żadne suplementy diety nabiału nie zastąpią - podkreślił prezes Bajko.


Galeria zdjęć: