Książniczki z książkami już "na mieście". Fot. Monika Mackiewicz.

Książniczki z książkami już "na mieście" (zdjęcia)

Od 11 maja w sześciu punktach miasta zainstalowano ciekawe konstrukcje nawiązujące do kształtów Pałacu Potockich. To pomysł Miejskiej Biblioteki Publicznej, by książki wyszły w plener.MBP na 550-lecie naszego miasta przygotowała czytelniczą niespodziankę dla wszystkich mieszkańców. Wygrała grant w III edycji w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Banku Zachodniego WBK i dzięki temu, w kilku punktach miasta zostały zainstalowane efektowne budki z książką do wzięcia, przeczytania i oddania. Nad budkami pracował stolarsko Tomek Wojciechowski, plastycznie Arek Kulpa, pomagały panie bibliotekarki. A nazwę wymyśliły w zasadzie dwie radzynianki. W konkursie ogłaszanym przez bibliotekę na nazwę domków na książki padły dwie, niemal identyczne nazwy. I nagrodę za nazwę – "książniczka" wygrała Elżbieta Ostasz, II nagrodę – "książniczki" Ewa Śliwińska.

- Mamy nadzieję, że nasz pomysł przyczyni się do wzrostu czytelnictwa w naszym mieście - mówiła Grażyna Kratiuk, dyrektor placówki na chwilę przed otwarciem książniczek.

Gdzie one są?

Przy dworcu PKS, SP nr 2, urzędzie miasta, MBP filii nr 2, ścieżce rowerowej blisko DŚDS oraz przy głównej siedzibie biblioteki przy u. Armii Krajowej.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Praca przy montażu okien

Poszukuje osoby do pracy przy montażu okien i drzwi

Renault Laguna

Renault Laguna 1.8 benzyna .Pierwszy wlasciciel w...

Spotkanie

Poznam dziewczynę do wspólnych spotkań

TANIE UBEZPIECZENIA + KONKURS MAJOWY

CENTRUM UBEZPIECZEŃ PAWTRANS ul. Warszawska 39/4...

sprzedam

sprzedam drzwiczki do mebli kuchennych okute, rozm....

sprzdam

sprzedam stolik pod telewizor aluminiowy 80 cm x...