Kolejny sukces samochodziarzy ZSP w Bydgoszczy. Fotograf: JL

Kolejny sukces samochodziarzy ZSP w Bydgoszczy

W dniach 11 i 12 maja w warsztatach Ośrodka Egzaminacyjnego Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbył się finał Turnieju "Mistrz Elektroniki Samochodowej – Gordon Champion" II Edycja dla uczniów szkół średnich i zawodowców.Organizatorem był Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy wraz z Hurtownią Motoryzacyjną GORDON z firmami: Hella, Magneti Marelli, Airpress oraz Sentech pod patronatem naukowym Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

W piątkowym spotkaniu wzięło udział 15. uczniów ze szkół o profilach samochodowych z całego kraju, którzy zakwalifikowali się po części teoretycznej składającej się z testu z trzydziestoma pytaniami. Do Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy przyjechali na część praktyczną rywalizować po między sobą na pięciu samochodach, ze specjalnie spreparowanymi usterkami z zakresu elektrotechniki i elektroniki samochodowej, na których znalezienie przeznaczone było zaledwie 10 min.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowali uczniowie: Marek Chudek, Sebastian Guz i Karol Szczygielski. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo wymagającymi zadaniami praktycznymi, które polegały na wykryciu problemów elektronicznych w samochodzie za pomocą specjalistycznych narzędzi diagnostycznych w jak najkrótszym czasie.

Uczeń trzeciej klasy technikum Karol Szczygielski zdobył 2 miejsce otrzymując wartościowe nagrody rzeczowe. Za zajęcie miejsca na podium Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim otrzymał między innymi tester akumulatorów i układu ładowania oraz voucher na szkolenia lub zakupy w sieci Magneti Mirelli – jednego ze sponsorów.

Gratulujemy sukcesów uczniom i nauczycielom radzyńskiej samochodówki!


Galeria zdjęć: