"Czarny Piątek" w radzyńskim szpitalu. Fot. Monika Mackiewicz.

"Czarny Piątek" w radzyńskim szpitalu

Radzyński oddział terenowy OZZ Pracowników Fizjoterapii dołączył do ogólnopolskiej akcji "Czarny Piątek".Na ścianach oddziału pojawiły się plakaty i hasła: Czujemy się oszukani!

- W tej chwili wywieszamy rządowi żółtą kartę. Jeśli akcja nic nie da protesty będą wznawiane - zapowiada Agnieszka Krzywa-Gmur, przewodnicząca oddziału.

W piątek fizjoterapeuci, laboranci, pracownicy techniczni, psycholodzy kliniczny zatrudnieni w szpitalach, lekarze i pielęgniarki, a także recepcjonistki i kierowcy karetek oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych i niemedycznych przyszli do pracy w czarnych strojach lub z czarnymi opaskami na rękawach. Pracownicy żądają zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, skrócenie kolejek i poprawę warunków pracy i płac, które w ich zawodach są skandalicznie niskie.

– Domagamy się skutecznej reformy, zmniejszenia kolejek. Pacjenci solidaryzowali się z nami również ubierając się w czarne koszuli. Oni również są zawiedzeni tą sytuacją. Kolejki zamiast się zmniejszać, jeszcze się wydłużyły - dodaje przewodnicza.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Nawóz wapniowy granulowany

Oferujemy wapno nawozowe pod każdą uprawę, na...

Krowa

Krowa 9 lat, mleczna, niezacielona, gm. Radzyń Podl....

kierowca C+E

Zatrudnimy Kierowców C+E na kraj i międzynarodówkę....

Renault Laguna 1.8 benzyna

Przedmiotem ogłoszenia jest Renault Laguna 1.8...

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

TANIE UBEZPIECZENIA + KONKURS

CENTRUM UBEZPIECZEŃ PAWTRANS ul. Warszawska 39/4...