"Czarny Piątek" w radzyńskim szpitalu. Fot. Monika Mackiewicz.

"Czarny Piątek" w radzyńskim szpitalu

Radzyński oddział terenowy OZZ Pracowników Fizjoterapii dołączył do ogólnopolskiej akcji "Czarny Piątek".Na ścianach oddziału pojawiły się plakaty i hasła: Czujemy się oszukani!

- W tej chwili wywieszamy rządowi żółtą kartę. Jeśli akcja nic nie da protesty będą wznawiane - zapowiada Agnieszka Krzywa-Gmur, przewodnicząca oddziału.

W piątek fizjoterapeuci, laboranci, pracownicy techniczni, psycholodzy kliniczny zatrudnieni w szpitalach, lekarze i pielęgniarki, a także recepcjonistki i kierowcy karetek oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych i niemedycznych przyszli do pracy w czarnych strojach lub z czarnymi opaskami na rękawach. Pracownicy żądają zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia, skrócenie kolejek i poprawę warunków pracy i płac, które w ich zawodach są skandalicznie niskie.

– Domagamy się skutecznej reformy, zmniejszenia kolejek. Pacjenci solidaryzowali się z nami również ubierając się w czarne koszuli. Oni również są zawiedzeni tą sytuacją. Kolejki zamiast się zmniejszać, jeszcze się wydłużyły - dodaje przewodnicza.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Dom z posesją

Oferujemy do sprzedaży siedlisko w miejscowości...

Dron GOCLEVER Transformer FPV

Częstotliwość [GHz] : 2.4 GPS: NIe Czujniki:...

Polska Farma 2017

Minimalne wymaganie sprzetowe : System operacyjny:...

Łyżwy, wrotki i rolki 3w1

3w1( łyżwy, rolki, wrotki)! kolor niebiesko biały...

Gogle VR

gogle xenic vr-VIII są kompatybilne ze smartfonami z...

gry komputerowe

te wszystkie gry są do sprzedania można je kupić...