W tej chwili trwają prace przy chodnicach przy cmentarzu parafialnym.

Ma się jechać jak po stole

Trwają roboty drogowe przy największej tegorocznej inwestycji w mieście, ul. Sitkowskiego. Największej w tym roku i ogólnie. Szacunkowa wartość zadania to 5 mln 360 tys.zł, z czego dotacja budżetu państwa, czyli pieniądze od wojewody - to aż 4 mln zł.Buduje się całkiem dobrze. Zadanie podzielone zostało na etapy. Etap końcowy - od strony granicy miasta do części wybudowanej w roku ubiegłym - będzie realizowany przez firmę zewnętrzną wybraną przez wykonawcę, radzyński PUK w drodze przetargu - informuje starosta Lucjan Kotwica.

Będzie objazd przez osiedle

Radzyniacy zastanawiają się jak to będzie, kiedy nieuchronnie nadejdzie 1 września i rozpocznie się nowy rok szkolny. Ulicą Sitkowskiego płynie największe natężenie szkolnego ruchu drogowego w mieście.

- Do 1 września powinna zostać zakończona budowa kanalizacji na tym odcinku i zakładamy, że przejdzie za skrzyżowaniem z ulicą Powstania Styczniowego. Ważne, żeby minąć szkołę Specjalny Ośrodek, bo tam codziennie rano dowożone są autokarami dzieci z każdej z gmin powiatu. Planujemy możliwość objazdu przez osiedle. Ludzie się jakoś przyzwyczają. Prace nad drogą mają się zakończyć do końca listopada, a układ komunikacyjny tej części miasta pozwala na alternatywne rozwiązania - zapewnia starosta. I dodaje: - Prace związane z kładzeniem asfaltu będzie robiła firma z Lubartowa i myślę, że oni to zrobią bardzo szybko. Już skończyli drogę od Ulana do Woli Chomejowej (4 km w ramach schetynówki) i jedzie się jak po stole.

1 km drogi za 10 mln zł 

Przy okazji starosta informuje, że inwestycja drogowa: Borki - Wola Osowińska - Krasew - Wola Chomejowa jest na etapie ogłoszenia przetargu. To budowa 11 km drogi.

- Ponieważ jest to przetarg unijny, same procedury zajmują dwa miesiące, a w tym roku musi się zacząć. Na ten rok jest planowany przerób ok. 700 tys. zł. A całość to 10 mln zł. Termin zakończenia prac jest planowany na sierpień przyszłego roku - przypomina.