Można zasadzić dąb razem z liceum. I LO ogłasza akcję ekologiczno-patriotyczną

I Liceum Ogólnokształcące zaprasza do udziału w akcji: „100 DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI". Tegoroczna edycja Święta Drzewa odbędzie się pod hasłem: „100 DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI". Z tej okazji szkoła przygotuje do posadzenia 100 dębów. Każdy z nich symbolizował będzie kolejny rok niepodległości Polski. Sadzonki przekazane zostaną szkole w ramach współpracy z Lasami Państwowymi Nadleśnictwo Radzyń Podlaski.- Rok 2018 jest szczególny w historii naszej ojczyzny. W wielu działaniach nawiązujemy do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć o tym wydarzeniu towarzyszyć będzie tegorocznej XI edycji Święta Drzewa przypadającej na 10 października, które w naszej szkole, ze względów organizacyjnych, będziemy obchodzić 05 listopada 2018r. - mówi Ewa Grodzka, dyrektor szkoły. 

Jeden ze stu dębów będzie można otrzymać w liceum 5 listopada 2018 roku (poniedziałek), po wcześniejszym zarezerwowaniu drzewka, czyli wypełnieniu i dostarczeniu formularza zgłoszeniowego. Dąb można posadzić na dowolnym terenie po otrzymaniu zgody właściciela lub administratora posesji. Setny dąb zostanie posadzony na terenie I LO.  - o udziału w akcji zapraszamy osoby prywatne (np. uczniów, pracowników) stowarzyszenia, szkoły, przedszkola, klasy z wychowawcami, organizacje oraz instytucje - zapowiada Grodzka.

 Formularz zgłoszeniowy można przesłać drogą elektroniczną (e-mail: jarmosiewicz.barbara@loradzyn.pl), wypełnić i złożyć osobiście w sekretariacie szkoły. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 października 2018 r., z zastrzeżeniem, że liczy się pierwszych sto zgłoszeń. Po odbiór dębów trzeba się zgłosić 5 listopada w godzinach od 11:30 do 14:30 przy wejściu do liceum, ul. Partyzantów 8. Dęby nieodebrane zostaną przekazane w tym samym dniu innym osobom. Sadzonki będą miały około 0,7m –1,5 m wysokości, ich korzenie nie będą zabezpieczone.