Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli przez miesiąc..." />

Uczniowie z Suchowoli pomagają zwierzętom. Uzbierali 500 zł na utrzymanie konia

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli przez miesiąc prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt.Uzbierano ponad 500 zł, co pozwoli np. na miesięczne utrzymanie poszkodowanego konia.

 

To jedna z akcji młodzieży w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt (04.10).  29 października szkołę w Suchowoli odwiedziły wolontariuszki z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierzą, starszy inspektor Ewa Ptasińska oraz Eliza Betlej-Nadulska. - Opowiedziały uczniom  o swojej pracy, wyjaśniły uczniom zasady prawidłowej opieki nad domowym pupilem, a także przypomniały o prawach zwierząt i o konsekwencjach łamania ich przez człowieka.  Wiele pytań uczniowie zadawali na temat interwencji strażników i dokonywania zgłoszeń, gdy zwierzętom dzieje się krzywda - informuje Gabriela Krawiec - opiekun szkolnego samorządu.  Na koniec spotkania panie przeprowadziły bardzo potrzebny instruktaż: Jak należy zachować się podczas zetknięcia z agresywnym psem? 

Całe spotkanie i wymiana doświadczeń okazała się być bardzo owocna, gdyż obie strony, fundacja i szkoła, liczą na dalszą współpracę w kolejnych latach.

.
Galeria zdjęć: