5 listopada I Liceum Ogólnokształcącym zorganizowało XI edycję święta Drzewa, nawiązująca w..." />

I LO zasadziło „100 DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI"

5 listopada I Liceum Ogólnokształcącym zorganizowało XI edycję święta Drzewa, nawiązująca w szczególnym roku - 2018 - do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.- Celem tegorocznej akcji było rozbudzanie wrażliwości ekologicznej i oddanie hołdu pokoleniom walczącym o niepodległość naszej ojczyzny. Święto Drzewa, tego roku, odbyło się pod hasłem: „100 DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI" - informuje Ewa Grodzka, dyrektor placówki. 

Z tej okazji uczniowie I LO przygotowali do posadzenia sto dębów, które po wcześniejszej rezerwacji trafiły do:  urzędów, instytucji, okolicznych szkół, stowarzyszeń, fundacji, a także do osób prywatnych oraz uczniów i pracowników liceum. Każdy ze stu dębów został posadzony indywidualnie na działkach prywatnych bądź terenie publicznym, po uprzednim otrzymaniu zgody właściciela lub administratora danego terenu. Setny dąb został posadzony na terenie      I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Partyzantów 8 w Radzyniu Podlaskim. Informacje o miejscu posadzenia pozostałych dębów znajdują się w dokumentacji XI edycji Święta Drzewa w I Liceum Ogólnokształcącym, natomiast w kronice szkoły zostanie zamieszczona notatka z informacją o osobach i instytucjach, które przystąpiły do tej patriotyczno-ekologicznej akcji.

Należy dodać, że akcja mogła odbyć się dzięki wsparciu Lasów Państwowych Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, które podarowało szkole sadzonki dębów, a także dzięki pomocy Urzędu Miasta Radzyń Podlaski.

- Wszystkim którzy  poprzez udział w akcji dali wyraz trosce o środowisko lokalne oraz przyczynili się do upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski serdecznie dziękujemy- podkreślają nauczyciele szkoły zaangażowani w projekt. 


Galeria zdjęć: