Zaproszenie na spotkanie promocyjne najnowszej książki dziennikarza "Wspólnoty", Zbigniewa Smółko - "Terra felix"

W piątek, 8 lutego o 19:00 w korpusie głównym pałacu Potockich odbędzie się wieczór promujący najnowszą książkę dziennikarza "Wspólnoty", Zbigniewa Smółko - "Terra felix". 

Od prawosławnych cerkwi w Nosowie czy Sosnowicy, przez wielokulturowy Kocka po tatarski mizar w Lebiedziewie czy ślady po protestanckiej wspólnocie w Mościcach. Wohyń (Miasteczko Jedenastu Języków), Czemierniki, Kolembrody, Szóstka, jedna z radzyńskich ulic - te punkty na mapie zainteresują nie tylko rodzimych mieszkańców.O swojej wydanej przez Wspólnotę książce "Terra Felix - Podlasie dla średniozaawansowanych" Zbigniew Smółko opowiadał w programie "Poranek między Wisłą a Bugiem" w Telewizji Lublin oraz na pierwszym spotkaniu autorskim w Wohyniu, w minionym tygodniu. 

 

 - Prowadzący byli trochę zdziwieni, kiedy opowiadałem o nadzwyczajnej historii niewielkich miejscowości na północnej Lubelszczyźnie, pozornie odległej, niemrawej a jednak innej niż wszystkie, kiedy wyliczałem wszystkie języki, jakie jeszcze niedawno można było usłyszeć nad Tyśmienicą, Piwonią i Bugiem - relacjonuje Smółko. Program jest do zobaczenia na stronie https://lublin.tvp.pl (program z 1 lutego 2019). 

A w piątek zaprasza zaprasza  na godzinę 19 do Korpusu Głównego Pałacu Potockich w Radzyniu.  Oprócz opowieści o książce będzie też  niespodzianka muzyczna oraz  gość specjalny. - Myślę, że warto zaryzykować - zapraszają Zbigniew Smółko i Wydawnictwo Wspólnota