"II Wielkanocne Wicie" z Kołowrotkiem

W dniu 7 kwietnia 2019 r. grupa mieszkańców wsi Białka oraz sympatyków Stowarzyszenia „Kołowrotek” spotkała się w Domu Kultury w Białce na „Wielkanocnym wiciu II”. Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z technikami robienia kwiatów z bibuły i krepiny tj. róże (metodą cukierkową i płatkową), żonkile, narcyz, krokusy, chabry, maki ….itp. Z własnoręcznie wykonanych kwiatów rozpoczęło się wicie palm wielkanocnych, przeplatając je zielonym bukszpanem, cyprysem – dodając bazie, suszone trawy, farbowane kłosy zbóż. We wspólnym działaniu uczestniczyli osoby starsze i młode, rodziny z dziećmi pokazując przy tym współpracę międzypokoleniową. Dla niektórych wicie palmy było wyzwaniem – gdyż wykonywali to po raz pierwszy.

Zwieńczeniem warsztatów była prezentacja wykonawców wraz z wykonanymi palmami wielkanocnymi. Uczestnicy bardzo miło i pożytecznie spędzili niedzielne popołudnie. Z pięknymi własnoręcznie wykonanymi palmami w najbliższa niedzielę udadzą się do kościoła.

„Wielkanocne wicie II” zorganizowane zostało w ramach zadania pożytku publicznego przez Stowarzyszenie „Kołowrotek” przy współfinansowane przez Gminę Radzyń Podlaski.


Galeria zdjęć: