Dziś, o godz. 19.00 w łęczyńskiej Galerii Centrum Kultury (ul. Obrońców Pokoju 1) odbędzie..." />

Wystawa prac Arkadiusza Kulpy w Łęcznej

Dziś, o godz. 19.00 w łęczyńskiej Galerii Centrum Kultury (ul. Obrońców Pokoju 1) odbędzie się poplenerowa wystawa, prezentująca  prace powstałe podczas  15. Międzynarodowego Pleneru Artystyczny Łęczna 2019 pt. "Ziemia Łęczyńska inspiracją dla artystów." Wśród nich będzie okazja obejrzeć malarstwo radzyńskiego twórcy, Arkadiusza Kulpy, kustosza Galerii "Oranżeria"."Ziemia Łęczyńska inspiracją dla artystów" – wydarzenie, które od 15 lat kojarzy się z międzynarodowymi plenerami, jakie organizowane są w podlubelskim mieście, a kolejne edycje upewniają, że Łęczna stała się miejscem, do którego artyści chętnie przyjeżdżają.

W tym roku Centrum Kultury gościło artystów nie tylko z Polski ale też z Białorusi, Korei Południowej, Niemiec, Rumunii,Turcji, Ukrainy i Węgier. Dni od 1 do 11 lipca stały się czasem wytężonej pracy, efekt której będziemy mieli okazję oglądać na obecnej wystawie poplenerowej.

Eksponowane prace to końcowy rezultat twórczego zapisu piękna, które nas otacza oraz emocji jakie wywołuje Łęczna z całym bogactwem malarskich motywów.

"Rozmyślania z księżycem" , "Łęczyńska melodia", linoryt "Rybki", "Zblazowane panny z kotem" - to niektóre z prac Arka, powstałe podczas międzynarodowego pleneru.