Dziś, w godzinach porannych radzyńska grupa 15A dotarła na Jasną Górę.  - Przed wejściem na..." />

Radzyńska 15A dotarła na Jasną Górę

Dziś, w godzinach porannych radzyńska grupa 15A dotarła na Jasną Górę.  - Przed wejściem na Jasną Górę tańczyliśmy i śpiewaliśmy na chwałę Boga, wyrażając wdzięczność i radość z tego, że dotarliśmy. Przed wejściem na wały, grupa położyła się krzyżem oddając hołd Matce Bożej. Do kaplicy weszliśmy, śpiewając pieśń O cudowna Maryjo. Mimo zmęczenia, to był dobry czas rekolekcji w drodze - podsumowuje jedna z uczestniczek kończącej się 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Grupa liczyła łącznie 120 osób i jest to jedna z najliczniejszych grup w całej pielgrzymce.

W tym roku po raz pierwszy raz w życiu na pątniczy szlak wyruszyło aż 30 pątników, chociaż nie brakowało także weteranów, są tacy że stażem 30- letnim. W tym roku aż na dwóch etapach zagrały zespoły muzyczne, które śpiewały w dawnych latach, jeden z nich aż 20 lat temu. W jednym dniu pielgrzymowania podczas postoju obiadowego wszystkie zespoły muzyczne zebrały się wspólnie i chwaliły Boga śpiewam i tańcem.

Radzyniacy wraz z kilkudziesięcioma tysiącami wiernych będzie jutro uczestniczyć w uroczystościach z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To największa uroczystość odpustowa w jasnogórskim sanktuarium. Co roku z okazji właśnie tego święta, na Jasną Górę zdążają tysiące pieszych pielgrzymów ze wszystkich stron Polski, a także z zagranicy.


Galeria zdjęć: