Dziś, o godzinie 18.00 w siedzibie "Ósmego Koloru Tęczy", na ul. Parkowej 2 odbędzie się..." />

Dziś wieczór poetycki Marty Świć

Dziś, o godzinie 18.00 w siedzibie "Ósmego Koloru Tęczy", na ul. Parkowej 2 odbędzie się wieczór z poezją Marty Świć. Spotkanie inauguruje cykl "wieczorów z pasją", organizowanych przez Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.Marta Świć urodziła się w Białej Podlaskiej; mieszka w Suchowoli/k Radzynia Podlaskiego. Mimo pracy zawodowej i wielu codziennych zmagań to pisanie jest jak tlen. 

Mówi o sobie, że: „jest uzależniona od pisania, ludzi i komputera”. Wielokrotnie wyróżniana w konkursach literackich. Stara się godzić pracę zawodową analityka internetowego z rehabilitacją i pasją pisania. Jej wiersze nie są ucieczką od życia, one są jego częścią.

"Lubię swoją niemodną poezję i cieszę się, że znajdują się tacy, którzy też lubią"

Zadebiutowała tomikiem poetyckim: „Niemotylica będzie latać” (2011). Dwukrotnie wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Promień Nadziei”. Jest także autorką tomiku „Odbite w lustrze” i „Szept Niemotylicy”.

Jest osobą aktywną, świadczą o tym liczne spotkania autorskie, udział w akcji dla najmłodszych „Cała Polska Czyta Dzieciom”.