Zmienia się liczba zawodników, ilość i rodzaj konkurencji, ale w Radzyńskiej Paraolimpiadzie..." />

Tu wszyscy są zwycięzcami, czyli VII Radzyńska Paraolimpiada

Zmienia się liczba zawodników, ilość i rodzaj konkurencji, ale w Radzyńskiej Paraolimpiadzie niezmienne pozostaje jedno - otwarcie na drugiego człowieka, bezinteresowna pomoc, dobra zabawa, bogata część artystyczna i spory wysiłek organizacyjny dużej rzeszy ludzi dobrej woli. Za nami VII edycja "Kolorowych zabaw", organizowanych przez Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy". Zgromadzonych powitała prezes stowarzyszenia, Sylwia Marczuk, dziękując za obecność, wsparcie i gotowość do uczestniczenia w szeregu konkurencji oraz chęci kibicowania uczestnikom zmagań. Dobrej zabawy życzył wiceburmistrz Radzynia, Sławomir Lipski.

Paraolimpiada zaczyna się od tradycyjnego przemarszu uczestników, których prowadzą werbliści z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Odgrywany jest także hymn "Ósmego Koloru Tęczy" w wykonaniu Jacka Musiatowicza.

Imprezę prowadzili: Marta Belniak oraz Zbigniew Smółko. Oprócz olimpijskich zmagań zgromadzeni mogli podziwiać bogatą część artystyczną:  „Ulaniaków”, „Filipinki” z Domaszewnicy,  różne grupy wiekowe tancerzy z Radzyńskiej Szkoły Tańca Grzegorza Demuchy i Pawła Jabłońskiego.

W Paraolimpiadzie udział wzięli zespoły z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Radzynia, Zespół Szkół w Wohyniu, Zespół Szkół w Ulanie, Zespół Szkół w Białce, Szkoła Podstawowa w Lisiowólce, SP w Domaszewnicy, SP Nr 1 w Radzyniu, SP Nr 2, I LO, Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy w Radzyniu, Środowiskowy Dom Pomocy w Anielinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku i Kolembrodach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju.

Wolontariuszami - uczniowie wszystkich radzyńskich szkół oraz z Zespołu Szkół w Wohyniu i Białce.


Galeria zdjęć: