Z dr. Konradem Sawickim doradcą wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i kandydatem z..." />

Przyjaciel Ziemi Radzyńskiej

Z dr. Konradem Sawickim doradcą wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i kandydatem z miejsca 15 na liście  Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu rozmawiamy o powiecie radzyńskim, jego rozwoju i planach na przyszłość.- Dla wielu mieszkańców powiatu radzyńskiego jest Pan osobą znaną i lubianą. Jednak co powiedziałby Pan o sobie tym, którzy jeszcze Pana nie poznali?

- Rzeczywiście Radzyń Podlaski jest mi bardzo bliski. Moi dziadkowie pochodzą z okolicy, znaczna część mojej rodziny wciąż mieszka w pobliżu Radzynia. Mam duży sentyment do tego miejsca. Natomiast jeśli chodzi o mnie, to z wykształcenia jestem doktorem nauk społecznych, jednym z najbliższych współpracowników wojewody Przemysława Czarnka i radnym sejmiku województwa lubelskiego.

 

"Konrad to jeden z moich najbliższych współpracowników. Zawsze można na Niego liczyć. Popieram jego kandydaturę" - dr hab. Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski.

 

- Wiemy też, że od lat angażuje się Pan w działalność społeczną. Wspiera Pan również rozwój powiatu radzyńskiego.

- Od dawna pracuję z wojewodą Czarnkiem. Od początku sprawowania przez niego funkcji wojewody jestem jednym z jego najbliższych współpracowników. Ta funkcja to wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Zawsze walczyliśmy o rozwój całego regionu, w tym także Radzynia i okolic. Z tej drogi nie zejdziemy. Radzyń musi iść do przodu.

 

- Dał się Pan poznać jako ten, który wspiera kolej. 

- Kolej jest kluczowa w rozwoju całego województwa, ale i Ziemi Radzyńskiej. Dlatego od początku zaangażowałem się w sprawę nowych połączeń kolejowych i poprawy infrastruktury. We współpracy z Panem Wójtem Wiesławem Mazurkiem, razem doprowadziliśmy do rewitalizacji stacji w Bedlnie Radzyńskim i przywrócenia połączeń kolejowych na tej stacji. Kolej w powiecie radzyńskim musi się rozwijać.

 

"Znam Konrada od lat. Dzięki jego wsparciu poprawiły się połączenia kolejowe z gminą Radzyń Podlaski. To sprawdzony człowiek. Popieram go." - Wiesław Mazurek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski..

 

- Jest Pan kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Co będzie dla Pana najważniejsze jak zostanie Pan wybrany na Posła?

- Nasz region to przede wszystkim rolnictwo. Zrobię wszystko, aby wesprzeć rolników w ich pracy i spełnić ich oczekiwania. Rolnicy muszą mieć zapewnione odpowiednie ceny za płody rolne, musimy zapewnić im odpowiednie dopłaty oraz zabezpieczenie na wypadek klęsk żywiołowych. Rolnictwo to nasza duma i musimy o nią dbać.

 

"Takich ludzi potrzebujemy w Sejmie. Konrad jest uczciwy i skuteczny. Warto oddać na Niego głos" - Beata Mazurek, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

- Jednak rolnictwo to nie wszystko.

- Zdecydowanie tak. Chcemy tworzyć nowe miejsca pracy, żeby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać, żeby dobrze zarabiali tutaj, w Radzyniu i okolicach.  Aby powstały nowe miejsca pracy inwestorzy muszą do nas dojechać. Chcemy im zapewnić odpowiednią infrastrukturę. Region rozwija się tam gdzie są dobre drogi. Dlatego stawiamy na drogi, nowe miejsca pracy i godziwe wynagrodzenie. Do tego wsparcie emerytów i przedsiębiorców oraz wspomniane już rolnictwo. To będą moje priorytety jako Posła, dlatego bardzo proszę wszystkich mieszkańców Ziemi Radzyńskiej o wsparcie i głos 13 października.

 

Sfinansowane ze środków Komitetu Wyborczego PiS