Pięć lat izolacji "bestii" z Komarówki

POW. RADZYŃSKI: Jest wyrok w sprawie przeciwko Robertowi K. 44-latek z z gminy Komarówka Podlaska został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za doprowadzenie swojej bliskiej krewnej do "innej czynności seksualnej". - Oskarżony powinien odbywać karę w systemie terapeutycznym - zaznaczył sędzia.Przemocą i groźbą

44-latek był oskarżony o to, że od 29 sierpnia do września 2017 roku w jednej z miejscowości w gminie Komarówka Podlaska kilkukrotnie doprowadził niepełnosprawną intelektualnie bliską krewną do poddania się "innej czynności seksualnej". Na niekorzyść oskarżonego wpływał fakt, że zarzucanych mu czynów miał dopuścić się w ciągu pięciu lat po odbyciu kary trzech lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Wyrok zapadł 30 października w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Robert K. nie został doprowadzony na jego ogłoszenie. Sąd uznał go za winnego tego, że we wspomnianym okresie przemocą i groźbą pozbawienia życia doprowadził, co najmniej czterokrotnie, niepełnosprawną intelektualnie krewną do poddania się "innej czynności seksualnej".

- Skazuję Roberta K. na pięć lat pozbawienia wolności - orzekł w środę sędzia Jarosław Kowalski. - Oskarżony powinien odbywać karę w systemie terapeutycznym - zaznaczył sędzia.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).