Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to jubileusz szczególny. Te wspólne..." />

8 małżeństw z gm. Wohyń świętowało Złote Gody

Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to jubileusz szczególny. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.30 października br. był doniosłą i wzruszającą datą dla 8 par małżeńskich z Gminy Wohyń. W tym dniu, w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu obchodziły one Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody.  Z tej okazji Jubilatom wręczane są medale nadawane przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Wohyń Pan Tomasz Jurkiewicz, w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy w Wohyniu Pana Krzysztofa Barszczewskiego, Kierownika USC Pana Łukasza Korszniewicza oraz Pani Agnieszki Buch - Sekretarz Gminy Wohyń.

W spotkaniu z okazji Wieloletniego Pożycia Małżeńskiego wzięły udział następujące pary małżeńskie:

•    Państwo Helena i Włodzimierz Czeczko z Wohynia
•    Państwo Jadwiga i Tadeusz Dołbeń z Lisiowólki
•    Państwo Janina i Józef Korszeń z Bezwoli Stara Wieś
•    Państwo Jadwiga i Franciszek Kozłowscy z Bezwoli POM
•    Państwo Helena i Ryszard Mazur z Wohynia
•    Państwo Irena i Zbigniew Oleksińscy z Bojanówki
•    Państwo Izabela i Jan Patkowscy z Wohynia
•    Państwo Anna i Roman Uchaniuk z Wohynia

Uroczystość odbyła się w miłej i ciepłej atmosferze. W imieniu samorządu Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz pogratulował Jubilatom tak wspaniałej rocznicy, życząc wszelkiej pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia. Do gratulacji złożonych przez Pana Wójta przyłączył się gość specjalny Proboszcz Parafii Św. Anny w Wohyniu Ks. Henryk Kalitka, składając życzenia kolejnych wielu wspólnych lat przeżytych w szczęściu i zdrowiu. Niech ten wyjątkowy dzień będzie pełen radości i pięknych chwil w otoczeniu najbliższych.

Władze gminy składają serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego szczególnego jubileuszu.

zdj.: gm. Wohyń


Galeria zdjęć: