W piątek, 29 listopada o godz. 18.00 w sali kina „Oranżeria” Radzyński Ośrodek Kultury..." />

Zobacz komedię z elementami horroru!

W piątek, 29 listopada o godz. 18.00 w sali kina „Oranżeria” Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na „Kantatę na cztery skrzydła” – komedię z elementami horroru. Wejściówki – 40 zł. Spektakl na podstawie współczesnej sztuki Roberta Bruttera. „Kantata..” jest tragikomedią, w której główna postać –Dziewczyna – po serii trudnych życiowych sytuacji podejmuje decyzję o samobójstwie. Na jej drodze stają dwa anioły, których celem jest ocalenie jej życia. Sztuka dotyka ważnych zagadnień takich jak wybaczenie, duchowość, przyjaźń i miłość.Bohaterką dramatu „Kantata na cztery skrzydła” jest kobieta, która przechodzi załamanie nerwowe. Straciła rodzinę, pracę, nie widzi sensu życia. Dziewczyna (główna postać), to bohater uniwersalny-everyman, postać bliska widzowi-czytelnikowi. Jej samotność, bezradność, lęk przed rozwiązywaniem własnych problemów i chęć ucieczki przed nimi – to schemat, z którym, być może, każdy się kiedyś zmierzył.

Kantata…” to próba opisu momentu, którego pewnie każdy z nas w życiu doznał, ale o którym tak trudno nam mówić. Każdy z nas doświadczył lub doświadczy rozpaczy. Powody mogą być najróżniejsze, sposoby jej przeżywania równie skomplikowane jak bolesne. Rozpacz jest jak otchłań – przeraża, ale potrafi wciągnąć i nie chce puścić. Wielu z nas szuka wtedy pomocy w kimś lub czymś, ale tkwiąc w tym doświadczeniu i tak jesteśmy bezgranicznie samotni i bezradni. Kto lub co może nam pomóc? O tym chcielibyśmy opowiedzieć. Jest to jedna z ludzkich historii, w której o duszę i ciało kobiety w granicznej rozpaczy walczą Anioły. Cóż to za Anioły i cóż to za kobieta niech pozostanie zachętą do zobaczenia spektaklu.

- czytamy w jednej z recenzji sztuki.

Historia przedstawiona w dramacie, to w istocie historie, które „dzieją się” cały czas – symboliczne Anioły mają pełne ręce roboty. Wiecznej roboty – przedstawiona sfera sacrum i profanum to zarazem nadzieja, ale i nieuchronność konfrontacji z tym, co w życiu trudne.

Z definicji kantata zakłada wieloodcinkowść, co można przełożyć na to, że podobne historie powtarzają się lub dzieją równolegle.

Forma utworu, jest otwarta i mieści w sobie wiele konwencji – od komedii po klasyczny dramat. Dowcip zawarty w dramacie daje aktorom możliwość użycia szerokiego zakresu artystycznych środków.