Oddali krew podczas trwających Dni Honorowego Dawcy Krwi

Od 22 do 26 listopada trwają Dni Honorowego Dawcy Krwi. I w Radzyniu można było w tym czasie zauważyć krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi. Specjalistyczny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował koło SM Spomlek. Chętnych pracowników zakładu do oddania życiodajnego płynu pojawiło się 27, krew oddało. - To był dobry pobór, uzbieraliśmy ponad 10 litrów krwi - mówi organizator Andrzej Gruba. 

 W tym roku minister zdrowia odznaczył 5 honorowych dawców krwi  z Radzynia medalami ,,Zasłużony dla zdrowia narodu”.Wręczyła je Elżbieta Puacz, dyrektor RCKiK w Lublinie. Otrzymali je: 

Krzysztof Gajdzicki

Piotr Łucek

Jacek Paskudzki

Marek Spozowski

Radosław Kojtych

 Prezes korzystając ze sposobności, zapowiada, że w na początku nowego roku, radzyński klub będzie obchodził 45-lecie powstania i chciałby zorganizować z tej racji uroczysty jubileusz. - To prawie pół wieku działalności, chcielibyśmy to uczcić i docenić naszych krwiodawców. Teraz jest nam o wiele trudniej działać, borykamy się jako klub z wieloma przeciwnościami, dlatego też, jeśli zarząd zatwierdzi nasz jubileusz, chcielibyśmy ruszyć z  tzw. puszką po różnych instytucjach i poprosić o wsparcie - zapowiada. 


Galeria zdjęć: