Wspaniała VII Noworoczna Gala Akordeonowa w wykonaniu ARTI SENTEMO

9 nowych premier, w tym tango Carlosa Gardele- Por una cabeza z filmu ,,Zapach kobiety", wspaniałe wykonania muzyki klasycznej, popisy solistów oraz porywające evergreeny - przeboje wiecznie zielone, które nigdy nie gasną - w części rozrywkowej - to wszystko czekało na publiczność podczas VII Gali Noworocznej w wykonaniu Kameralnej Orkiestry Akordeonowej „Arti Sentemo” pod dyrekcją Zbigniewa Czuryło. Gala z roku na rok jest coraz wspanialsza, a publiczność pojawia się na widowni z różnych zakątków regionu. W tym roku również nie zawiodła. Ponad trzy godziny gorąco oklaskiwano radzyńskie muzyczne talenty prowadzone przez dyrektora radzyńskiej szkoły muzycznej Zbigniewa Czuryło. 

Z ziemi polskiej do włoskiej 

Na scenie wystąpili soliści. Dawni i obecni uczniowie szkoły: Stanisław Krupa (PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim), Karol Zbaracki (ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podl.), Adam Dudek (UMFC w Warszawie), Jakub Stefaniak (AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach) oraz Justyna Czuryło (AM im. S. Moniuszki Gdańsk). To młodzi a już utytułowani muzycy, zdobywcy laurów w konkursach, przeglądach, stypendyści . Jak zapowiedział dyrygent, rok 2020 zapowiada się dla Arti Sentemo bardzo ciekawie. Po doświadczeniach z nagraniem płyty wraz z Czesławem Mozilem, eliminacjach do programu MAM TALENT stacji  TVN, pora na podróż co ciepłej Italii. Zapowiadana wymiana międzynarodowa będzie miała taki skutek, że i dla publiczności radzyńskiej szykuje się w Nowym  2020 Roku koncert połączonych orkiestr polsko-włoskich w Radzyniu. 

 

Patronat nad VII Galą objęli: Burmistrz Radzynia Podlaskiego - Jerzy Rębek, Starosta Radzyński - Szczepan Niebrzegowski, Wójt Gminy Radzyń Podlaski - Wiesław Mazurek, Wójt Gminy Ulan-Majorat - Jarosław Koczkodaj oraz Wójt Gminy Borki - Radosław Sałata. Sponsorami koncertu byli:  Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Radzyńska Kraina Serdeczności, Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Radzyń Podlaski, Gmina Ulan-Majorat, Gmina Borki, Gmina Czemierniki, Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK w Radzyniu Podl., firma cukiernicza Dr. Gerard, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podl., Przedsiębiorstwo WODMAR w Radzyniu Podl., PUK w Radzyniu Podl., P.E.C. w Radzyniu Podl., PKS w Radzyniu Podl., GFN w Radzyniu Podl., BGŻ BNP Paribas Oddział w Radzyniu Podl., TAB-BUD Tarkowski Andrzej i Piotr.


Galeria zdjęć: