Dyrektor szpitala odchodzi z sowitą nagrodą

Pow. Radzyń: 7 stycznia Marek Zawada, dyrektor radzyńskiego szpitala złożył rezygnację. Kierował placówką od 2011 roku.Informacja o rezygnacji Marka Zawady z funkcji dyrektora radzyńskiego szpitala była dużym zaskoczeniem. Tego dnia trudno było się do niego dodzwonić. Tym bardziej pojawiło się na ten temat wiele spekulacji.

 

Nie ma kontraktu z NFZ

Ostatnia informacja na temat radzyńskiego szpitala, która pojawiła się na sesji Rady Powiatu, niosła w sobie zapowiedź kłopotów. 30 grudnia ubiegłego roku starosta Szczepan Niebrzegowski, wyraził swoje zaskoczenie.

- Rezonans jest oddany do użytku. Mieliśmy nadzieję, że w najbliższym okresie będzie zakontraktowany. Do dnia dzisiejszego nie mamy informacji na temat kontraktu z NFZ na rezonans. My jako Powiat jesteśmy wierzycielami kredytu na jego zakup. To był nasz podstawowy warunek w chwili udzielania zgody na kredyt - tłumaczył starosta.

Marek Zawada wyjaśnia, że rezonans magnetyczny nie jest standardem w szpitalach powiatowych i trzeba trochę cierpliwości, żeby uzyskać kontrakt, jest jednak pewny że ten kontakt będzie. - Rezonans dostanie kontrakt. W styczniu zostanie ogłoszony konkurs, takie obietnice złożył mi dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia - przekonuje dyrektor.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).