W sobotę 1 lutego o 17.00 w Galerii ORDY przy ul. Stępnia 6 odbędzie się otwarcie wystawy..." />

1 lutego warto zajrzeć do kockiej Galerii ORDY

W sobotę 1 lutego o 17.00 w Galerii ORDY przy ul. Stępnia 6 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Anny Celińskiej-Banaszek pt. "Krainy natchnień" oraz recital sopranistki Anny Pastor i pianisty Pawła Cłapińskiego.

 Anna Celińska-Banaszek - wychowana w Tyszowcach, zauroczona Lublinem. Żona Tomasza i mama Kingi. Z zawodu radca prawny, wspólnik spółki partnerskiej Kancelaria Radców Prawnych Celińska-Banaszek Piskorska-Szczepaniuk sp.p. Od roku 2009 jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP w Galerii „Przy Bramie”. Malarstwo i rysunek są jej pasją, rysunek - od dzieciństwa, malarstwo zaś - od roku 2008 .

Debiutując jako malarka w 2012 roku w konkursie „Lublin w malarstwie” (organizowanym corocznie przez TPSP) za obraz „Lublin Hartwiga i mój” otrzymała I nagrodę, w roku 2013 za obraz „Lublin – Grodzka od Zamkowej” - II nagrodę, zaś w roku 2014 obraz „Brama Krakowska” otrzymał wyróżnienie.

Podczas recitalu  Anny Pastor usłyszymy utwory m. in. Czajkowskiego, Moniuszki, Chopina. Nie zabraknie utworów ze słynnych musicali.