Wystawa w szkole muzycznej : Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944-1963.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji w całej Polsce dobywają się akcje i uroczystości patriotyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

  

 - W ramach obchodów tego święta w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, w foyer biblioteki szkolnej, będzie można obejrzeć wystawę Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944-1963. W bibliotece - uczniowie, nauczyciele, rodzice mogą zapoznać się z materiałami dotyczącymi powojennej konspiracji niepodległościowej opracowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej - w tradycyjnej, drukowanej formie oraz publikacjami w wersji cyfrowej - zamieszczonymi w popularnonaukowym serwisie edukacyjnym przystanekhistoria.pl - informuje Jolanta Sawczuk - Kapica.  

Szkoła zaprasza  wszystkich zainteresowanych w dniach 02-10 marca do obejrzenia wystawy i zapoznania się z materiałami edukacyjnymi.


Galeria zdjęć: