Wernisaż wystawy malarstwa Marcina Niewęgłowskiego.

Wernisaż wystawy malarstwa Marcina Niewęgłowskiego

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marcina Niewęgłowskiego pt. "Fantasmagoria".Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:45 w Galerii Oranżeria ROK.

Marcin Niewęgłowski - urodził się w 1978 roku w Radzyniu Podlaskim. Tworzy w technice malarstwa olejnego. Jego zainteresowania kierują się w stronę nurtu realizmu magicznego, w którym poszukuje własnej drogi. Malarstwo jest dla niego przyjemnością i dlatego chciałby aby energia płynąca z obrazu wyzwalała pozytywne odczucia u odbiorców. Inspiracje czerpie z obserwacji otaczającego świata. W obrazach pojawiają się zaskakujące połączenia człowieka z elementami przyrody. Jego warsztat odnosi się do tradycyjnego malarstwa olejnego w nowoczesnej formie. Na własne potrzeby używa własnoręcznie zrobionych farb olejnych oraz mediów malarskich o recepturach opartych na doświadczeniu dawnych mistrzów malarstwa klasycznego. Jego rozwijający się warsztat, kreatywność oraz oryginalność zaowocowało przyznaniem w 2018 r. stypendium m. st. Warszawy.

Koncepcje powstające w mojej wyobraźni pojawiają się nagle w nieoczekiwanym momencie. Zanim jednak powstanie ostateczny obraz to pierwotny pomysł podlega transformacji także podczas procesu twórczego. Jestem zwolennikiem tradycyjnych metod i technik malarskich, a także z dużym zaangażowaniem dbam o jakość użytych materiałów. Chciałbym aby moje obrazy wzbudzały pozytywne emocje u odbiorców i przenosiły ich w magiczny świat.

Wystawa czynna do 7 maja br.

Wernisaż wystawy malarstwa Marcina Niewęgłowskiego

Wernisaż wystawy malarstwa Marcina Niewęgłowskiego.