Tony papierosów w magazynach

Prawie 10 tys paczek papierosów bez akcyzy znaleziono i zabezpieczono w wynajmowanych przez 30-letniego białorusina w magazynach w Terespolu.
Policja uzyskała informacje, że 30-letni obywatel Białorusii może posiadać przy sobie nielegalne papierosy. Na ulicu 3-maja doszło do wylegitymowania mężczyzny, który posiadał przy sobie 250 paczek papierosów bez akcyzy oraz dwa pęki kluczy. Ustalono, że mogą byćto klucze do niewielkich magazynów, które można wynająć w Terespolu. 

– Kluczami udało się otworzyć dwa magazyny Policjanci znaleźli w nich  9800 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponieważ 30-latek nie przyznawał się do wynajmowania magazynów, policjanci przejrzeli zapisy zainstalowanych na nich kamer monitoringu. Znaleźli nagranie, jak mężczyzna otwiera obydwa pomieszczenia i wchodzi do nich – mówi Wojciech Lesiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.       

   Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. W piątek były wykonywane czynności procesowe. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi mu wysoka kara i zarzut posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę skarbu państwa wyniosło w tym przypadku ponad 167 tys zł.