Policjanci ratowali mieszkańców z zadymionego domu. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Policjanci ratowali mieszkańców z zadymionego domu

Policjanci z komisariatu w Terespolu powiadomieni zostali wczorajszej nocy o pożarze bloku. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że w płonącym budynku nadal znajdują się mieszkańcy. Natychmiast przystąpili do działania. Weszli przez okno jednego z mieszkań i wynieśli z niego 74-letnią kobietę. Pomogli również bezpiecznie opuścić mieszkanie trzem innym osobom.Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy, na ul. Reymonta w Terespolu. Dyżurny komisariatu przed północą uzyskał informację o pożarze domu wielorodzinnego. Policjanci skierowani zostali natychmiast pod wskazany adres. Gdy dotarli na miejsce, z jednego z mieszkań usytuowanych na parterze wydobywały się kłęby dymu. W rozmowie z mieszkańcami, ustalili, że wewnątrz nadal znajdują się osoby.

Sierż. szt. Karol Pawelec oraz sierż. szt. Marek Gutko przystąpili do działania. Mundurowi nie mogli już przejść przez zadymioną i płonąca klatkę schodową, dlatego przez okno weszli do znajdującego się na parterze mieszkania. Wynieśli z niego 74-letnia kobietę.

Gdy na miejsce przybyła załoga straży pożarnej, policjanci nadal pomagali mieszkańcom bloku. Wspólnie z jednym ze strażaków weszli po drabinie do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Tam pomogli bezpiecznie opuścić mieszkanie trzem osobom. Funkcjonariusze udzielili również pomocy 21-latce, która ratowałą sie ucieczką przez okno. Po przyjeździe załogi karetki pogotowia kobieta przekazana została służbom medycznym.

W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały trzy osoby, w tym wyniesiona przez strażaków 64-latka w mieszkaniu której wybuchł pożar. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności  i przyczyny tego zdarzenia.Ogłoszenia

Kredyt na 500+

Kredyt na świadczenia z MOPSu i GOPSu oraz 500+...

Serwis RTV - Al. Tysiąclecia 35

Oferujemy naprawy warsztatowe i domowe w zakresie...

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego...

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego pszenicy...

części do silników Deutz, hurtownia...

KT SERVICE - firma zajmująca się sprzedażą części do...

części do silników Deutz, hurtownia...

KT SERVICE - firma zajmująca się sprzedażą części do...

Praca dla zainteresowanych modą

Poszukujemy do pracy w zakładzie odzieżowym w...

{**}