Policjanci ratowali mieszkańców z zadymionego domu. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Policjanci ratowali mieszkańców z zadymionego domu

Policjanci z komisariatu w Terespolu powiadomieni zostali wczorajszej nocy o pożarze bloku. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że w płonącym budynku nadal znajdują się mieszkańcy. Natychmiast przystąpili do działania. Weszli przez okno jednego z mieszkań i wynieśli z niego 74-letnią kobietę. Pomogli również bezpiecznie opuścić mieszkanie trzem innym osobom.Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy, na ul. Reymonta w Terespolu. Dyżurny komisariatu przed północą uzyskał informację o pożarze domu wielorodzinnego. Policjanci skierowani zostali natychmiast pod wskazany adres. Gdy dotarli na miejsce, z jednego z mieszkań usytuowanych na parterze wydobywały się kłęby dymu. W rozmowie z mieszkańcami, ustalili, że wewnątrz nadal znajdują się osoby.

Sierż. szt. Karol Pawelec oraz sierż. szt. Marek Gutko przystąpili do działania. Mundurowi nie mogli już przejść przez zadymioną i płonąca klatkę schodową, dlatego przez okno weszli do znajdującego się na parterze mieszkania. Wynieśli z niego 74-letnia kobietę.

Gdy na miejsce przybyła załoga straży pożarnej, policjanci nadal pomagali mieszkańcom bloku. Wspólnie z jednym ze strażaków weszli po drabinie do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Tam pomogli bezpiecznie opuścić mieszkanie trzem osobom. Funkcjonariusze udzielili również pomocy 21-latce, która ratowałą sie ucieczką przez okno. Po przyjeździe załogi karetki pogotowia kobieta przekazana została służbom medycznym.

W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały trzy osoby, w tym wyniesiona przez strażaków 64-latka w mieszkaniu której wybuchł pożar. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności  i przyczyny tego zdarzenia.Ogłoszenia

Poproś o ofertę kredytową

Złóż wniosek o pożyczkę osobistą, biznesową lub...

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Skup zboża paszowego i konsumpcyjnego: pszenicy...

Obsługa firmy

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na...

Sprzedam klatd dla szczóruw

Gitara siema, spszedam kladke dla szczóruw. O...

Sprzedam klatd dla szczóruw

Gitara siema, spszedam kladke dla szczóruw. O...

Zapewniamy pieniadze pozyczki od 9000...

Pan / Pani / Panna Zapewniamy pieniadze pozyczki od...