Pies służbowy SG wywęszył narkotyki o szacunkowej wartości prawie 4 mln zł. Fot. NOSG.

Pies służbowy SG wywęszył narkotyki o szacunkowej wartości prawie 4 mln zł (zdjęcia, wideo)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udaremnili przemyt 70 kg haszyszu oraz 658 g. kokainy o szacunkowej łącznej wartości 3 838 788 zł. Narkotyki wywęszył CERON - pies służbowy Straży Granicznej. Ujawnione narkotyki należały do obywateli Rosji. Kobieta oraz mężczyzna próbowali wyjechać z Polski 14 czerwca br. przez drogowe przejście graniczne w Terespolu. 

Pojazd marki Nissan, którym podróżowali cudzoziemcy, był sprawdzany pod kątem legalności jego pochodzenia. Pies służbowy SG zaznaczył jednak jego wnętrze sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Po dokładnej kontroli samochodu, w jego skrytkach konstrukcyjnych, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z oleistą substancją oraz białym proszkiem.

Niezawodny psi nos nie mylił się, użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz oraz kokaina. W sumie, funkcjonariusze ujawnili w pojeździe 70 kg haszyszu oraz 658 g. kokainy o szacunkowej łącznej wartości 3,83 mln zł.

Podróżni zostali zatrzymani a w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Decyzją sądu wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.


Galeria zdjęć: