Historia tego zespołu będzie się jeszcze długo pisała (FOTO, WIDEO)

Minęło 20 lat odkąd formacja taneczna Flesz z Terespola stawiała swoje pierwsze kroki na parkiecie. Z okazji rocznicy z Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano urodziny zespołu. Nie brakowało emocji, wzruszeń, a przede wszystkim prezentacji umiejętności tanecznych formacji.

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy 20 lat temu Magdalena Wieczorek, opiekunka zespołu Flesz, postanowiła przykleić na szybie Gminnego Ośrodka Kultury w Terespolu odręcznie napisane ogłoszenie o zapisach na zajęcia taneczne. Własny zespół był jej dziecięcym marzeniem. Odzew był natychmiastowy, zgłosiło się kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Błyskawicznie ruszyły pierwsze zajęcia w kilku grupach wiekowych. Początkowo były prowadzone w weekendy. Pierwsza poważna propozycja występu dotyczyła wydarzenia z okazji 300-lecia otrzymania praw miejskich przez Terespol.

 – Mieliśmy trzy miesiące na przygotowanie. Z racji tego, że mogłam pracować tylko w weekend, ponieważ w tygodniu uczyłam się w Stadium Kształcenia w Ciechanowie, tempo pracy było błyskawiczne. Dzieci musiały nauczyć się wszystkiego od podstaw, przygotować swoje ciało, wyczuć rytm każdego tańca i zgrać się ze sobą. Przede wszystkim jednak musiały zapamiętać wszystkie kroki i figury – mówi Magdalena Wieczorek, która opiekuje się zespołem Flesz od samego początku.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze Wspólnoty 


Galeria zdjęć: