Teatr Ognia Antidotum. Fotograf: Maciej Maciejuk

Teatr uliczny opanował Terespol

Park miejski na dwa dni zamienił się w prawdziwą scenę teatralną. W dniach 11-12 sierpnia zorganizowano profesjonalne warsztaty teatralne, połączone z występami teatrów ulicznych. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania.Pomysł na organizacje wydarzenia pt: "Niech ogień będzie z wami" pojawił się jako odpowiedź na poszukiwanie niestandardowej formy rozrywki, która mogłaby przyciągnąć zarówno starszych, jak i młodszych. Organizatorom udało się pozyskać pieniądze w ramach projektu "Inicjatywy Lokalne" dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

– W naszej okolicy brakuje takich wydarzeń i mogłoby być ich więcej. Napisałam projekt dotyczący warsztatów teatralnych, połączonych z występami teatralnymi. Udało się uzyskać dofinansowanie, dzięki temu mogliśmy zorganizować taką imprezę – mówi Katarzyna Gołoś, inicjatorka wydarzenia.

Spróbować swoich sił

Przez dwa dni wszyscy zainteresowani, którzy chcieli spróbować sił w teatrze mogli przyjść do Miejskiego Ośrodka Kultury. Zajęcia prowadzili aktorzy z Teatru Ognia Antidotum. Można było spróbować sił na przykład w technice kuglarskiej.
 

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży)