Wspólnota stawia na rozwój. Mamy nowe portale

Wydawnictwo Wspólnota stało się właścicielem dwóch nowych serwisów internetowych - Siedlceonline.pl oraz Tubalecznej.pl wraz z ich profilami na Facebooku. A to oznacza rozszerzenie działalności poza województwo lubelskie.Pod koniec września należące do Mateusza Orzechowskiego Wydawnictwo Wspólnota kupiło serwis Siedlceonline.pl oraz fanpage "Siedlce, się dzieje" od firmy Awake.apps. Serwis dostarcza informacji z Siedlec i powiatu siedleckiego.

– Prowadzimy rozmowy w sprawie kupna innych portali – zapowiadał wówczas Mateusz Orzechowski. Podkreślał, że widzi w nowo nabytym serwisie potencjał, a fanpage "Siedlce, się dzieje" ma aż 18 tysięcy zaangażowanych fanów.

 Już kilka dni później w ogólnopolskich mediach branżowych pojawiła się informacja, że Wydawnictwo Wspólnota stało się właścicielem kolejnego serwisu - Tubalecznej.pl (Tuba Łęcznej na Facebooku), dostarczającego informacji z Łęcznej i powiatu łęczyckiego. Poprzednim właścicielem portalu był Kamil Kulig, który pozostanie jego redaktorem naczelnym, a także dołączy do zespołu Wspólnoty i będzie pracował jako dziennikarz w tygodniku "Wspólnota Łęczyńska".

– Serwis ma świetne zaplecze reklamowe, również z uwagi na to, że koło Łęcznej mieści się kopalnia węgla kamiennego Bogdanka. Obecnie ma on kilkunastu stałych reklamodawców. Z kolei fanpage na Facebooku odwiedza 6,5 tys. unikalnych użytkowników – chwali Mateusz Orzechowski. Zapowiada, że portal zostanie dostosowany do pozostałych mediów Wspólnoty.


Liczba ludności na terenach objętych przez media Wspólnoty:

  • woj. lubelskie 722 tys.
  • Woj mazowieckie 158 tys.

RAZEM 880 tys.

Sprzedaż gazet w województwie lubelskim - sierpień 2017:

  • Wspólnota 17 694
  • Dziennik Wschodni 4 645
  • Kurier Lubelski 2 821

*Wspólnota ukazuje się na terenie 9 powiatów województwa lubelskiego, Dziennik i Kurier na terenie całego województwa

*Dane Wspólnoty na podstawie danych wydawcy, Dziennik i Kurier na podstawie danych ZKDP

O zakupie serwisów przez Wydawnictwo Wspólnota informowały ogólnopolskie media branżowe - Presserwis oraz Gazety Lokalne.

 Ogłoszenia

Działka rolno-budowlana w Pałecznicy!

Sprzedam działkę rolno-budowlaną o powierzchni 21...

Fotograf ślubny na Wasz ślub -...

Piękne zdjęcia, świetna atmosfera, wysoka kultura...

Sprzedam Mercedesa - Benz klasa E.

Na sprzedaż MERCEDES - BENZ KLASA E 320 CDI z 2004...

Szukam pracy

Mgr nauk ekonom. szuka pracy, 8 lat doświadczenia w...

Obsługa muzyczna imprez...

Dj Sebi - oprawa muzyczna imprez okolicznościowych!...

Wynajmę lokal

Wolny lokal przy ul. Warszawskiej w Radzyniu Podl....