Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno.

Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno

Rano temperatury spadną poniżej -5 st.C, a w ciągu dnia notujemy całodobowy mróz, który w nadchodzący weekend się nasili.W obecnym tygodniu aura odbiega trochę od tej, jaką mieliśmy jeszcze na początku stycznia. W poniedziałek i wtorek o poranku mieliśmy spadki do -10 st.C a w ciągu dnia w wielu regionach województwa, zwłaszcza na krańcach północnych,, utrzymuje się całodobowy mróz. Miłośnicy białego szaleństwa są i będą wciąż zawiedzeni, bo będzie wyżowo, więc o jakichkolwiek opadach można jedynie pomarzyć.

Z niepokojem na aurę patrzą między innymi rolnicy. Nagłe ochłodzenie po tak długim okresie wręcz wiosennej aury nie jest niczym dobrym. Mróz bez pokrywy śnieżnej nie sprzyja uprawom na polach. W czasie mrozów śnieg jest niezwykle cenny, ponieważ chroni roślinność. Dzięki okryciu przez biały puch wahania temperatury między nocą a dniem nie są bardzo duże, w dodatku korzenie drzew nie zamarzają tak szybko. Na szczęście nadchodzące ochłodzenie potrwa zaledwie 4 dni, po czym temperatury powędrują w górę, a z nieba spadnie długo oczekiwany śnieg (więcej wieści na temat nadchodzącego tygodnia pojawi się już w najbliższą niedziele w tygodniowej prognozie pogody).

W weekend będziemy pod panowaniem wyżu, który znajdzie się na pograniczu Rosji i Białorusi. Ciśnienie w jego centrum wzrośnie do 1045 hPa. Ośrodek wysokiego ciśnienia sprawi, że niebo nad nami się rozpogodzi i napływać zacznie do nas mroźna masa powietrza ze wschodu, która sprawi, że w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą jedynie -9 st.C

Piątek

Piątkowy poranek zapowiada się z lekkim mrozem. Niebo będzie pogodne, a termometry wskażą -3 st.C. Na ogół będzie pogodnie, z wyjątkiem południa, gdzie niewykluczone jest pojawienie się całkowitego zachmurzenia piętra niskiego. W ciągu dnia dominować będzie zachmurzenie duże. Termometry wskażą od -2 st.C na południu do -4 st.C na północnym wschodzie.

Sobota

W nocą z piątku na sobotę prawdopodobnie nad naszym województwem pojawi się stratus (całkowite zachmurzenie), które może znacznie przyhamować spadek temperatury. O poranku termometry mogą wskazać od -3 na południu do -5 st.C na północy. W ciągu dnia zacznie się rozpogadzać, ale przez większą część dnia dominować będzie zachmurzenie duże. Będzie zimno. Termometry wskażą od -3 st.C na południu do nawet -5 st.C na północy. Przypominamy, że to będą maksymalne wartości jakie odnotujemy w najcieplejszym momencie dnia.

Niedziela

Noc z soboty na niedziele będzie już bezchmurna i mroźna. Na wysokości 2m prognozujemy spadki temperatury do -12 st.C. Warto dodać, że w zastoiskach temperatury mogą być jeszcze niższe. W ciągu dnia bezchmurnie a termometry wskażą od -6 st.C na południowym zachodzie do nawet -9 st.C na północy.

Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno. Opracował: Paweł Reducha

Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno. Opracował: Paweł Reducha.Ogłoszenia

Volkswagen Bora 1.9

Sprzedam Volkswagen bora 1.9, 2 komplety kół, Zapraszam

Sprzedam

Sprzedam siano w paczkach .Cena do uzgodnienia....

TANIE UBEZPIECZENIA + KONKURS KWIETNIOWY

CENTRUM UBEZPIECZEŃ PAWTRANS ul. Warszawska 39/4...

TANIE UBEZPIECZENIA + KONKURS KWIETNIOWY

CENTRUM UBEZPIECZEŃ PAWTRANS ul. Warszawska 39/4...

Praca montaże od 2400zł na rękę

Poszukuje pracownikow do zakładu kamieniarskiego...

Sprzątanie mieszkań Belgia

Firma budowlana Regess Sp. z o.o. z siedzibą w...