Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno.

Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno

Rano temperatury spadną poniżej -5 st.C, a w ciągu dnia notujemy całodobowy mróz, który w nadchodzący weekend się nasili.W obecnym tygodniu aura odbiega trochę od tej, jaką mieliśmy jeszcze na początku stycznia. W poniedziałek i wtorek o poranku mieliśmy spadki do -10 st.C a w ciągu dnia w wielu regionach województwa, zwłaszcza na krańcach północnych,, utrzymuje się całodobowy mróz. Miłośnicy białego szaleństwa są i będą wciąż zawiedzeni, bo będzie wyżowo, więc o jakichkolwiek opadach można jedynie pomarzyć.

Z niepokojem na aurę patrzą między innymi rolnicy. Nagłe ochłodzenie po tak długim okresie wręcz wiosennej aury nie jest niczym dobrym. Mróz bez pokrywy śnieżnej nie sprzyja uprawom na polach. W czasie mrozów śnieg jest niezwykle cenny, ponieważ chroni roślinność. Dzięki okryciu przez biały puch wahania temperatury między nocą a dniem nie są bardzo duże, w dodatku korzenie drzew nie zamarzają tak szybko. Na szczęście nadchodzące ochłodzenie potrwa zaledwie 4 dni, po czym temperatury powędrują w górę, a z nieba spadnie długo oczekiwany śnieg (więcej wieści na temat nadchodzącego tygodnia pojawi się już w najbliższą niedziele w tygodniowej prognozie pogody).

W weekend będziemy pod panowaniem wyżu, który znajdzie się na pograniczu Rosji i Białorusi. Ciśnienie w jego centrum wzrośnie do 1045 hPa. Ośrodek wysokiego ciśnienia sprawi, że niebo nad nami się rozpogodzi i napływać zacznie do nas mroźna masa powietrza ze wschodu, która sprawi, że w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą jedynie -9 st.C

Piątek

Piątkowy poranek zapowiada się z lekkim mrozem. Niebo będzie pogodne, a termometry wskażą -3 st.C. Na ogół będzie pogodnie, z wyjątkiem południa, gdzie niewykluczone jest pojawienie się całkowitego zachmurzenia piętra niskiego. W ciągu dnia dominować będzie zachmurzenie duże. Termometry wskażą od -2 st.C na południu do -4 st.C na północnym wschodzie.

Sobota

W nocą z piątku na sobotę prawdopodobnie nad naszym województwem pojawi się stratus (całkowite zachmurzenie), które może znacznie przyhamować spadek temperatury. O poranku termometry mogą wskazać od -3 na południu do -5 st.C na północy. W ciągu dnia zacznie się rozpogadzać, ale przez większą część dnia dominować będzie zachmurzenie duże. Będzie zimno. Termometry wskażą od -3 st.C na południu do nawet -5 st.C na północy. Przypominamy, że to będą maksymalne wartości jakie odnotujemy w najcieplejszym momencie dnia.

Niedziela

Noc z soboty na niedziele będzie już bezchmurna i mroźna. Na wysokości 2m prognozujemy spadki temperatury do -12 st.C. Warto dodać, że w zastoiskach temperatury mogą być jeszcze niższe. W ciągu dnia bezchmurnie a termometry wskażą od -6 st.C na południowym zachodzie do nawet -9 st.C na północy.

Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno. Opracował: Paweł Reducha

Weekendowa prognoza pogody: Będzie mroźno. Opracował: Paweł Reducha.Ogłoszenia

Sprzedam ciagnik

Sprzedam ciagnik McCormick rok pr.1963 zadbany caly...

Jałówki

Sprzedam jałówki wysokocielne ,mleczne ,piękne...

oferuja pozyczki miedzy powazna i...

Mam do dyspozycji pozyczke na bardzo prostych...

Oferta kredytowa i inwestycyjna od...

Zakazano ci banowania i nie masz przychylnosci...

Nawóz wapniowy granulowany

Oferujemy wapno nawozowe pod każdą uprawę, na...

wykonam remont

witam,wykonam remonty mieszkań włącznie z...