Województwo lubelskie: 10 organizacji z szansą na wygraną w konkursie „Adamed dla Seniora”

Opublikowano:
Autor:

Województwo lubelskie: 10 organizacji z szansą na wygraną w konkursie „Adamed dla Seniora” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziesięć organizacji z województwa lubelskiego zgłosiło się do pierwszego ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora". Jest to dla nich szansa na sfinansowanie działań skupiających się na aktywizacji osób starszych. Już we wrześniu wyłonione zostaną 3 najciekawsze inicjatywy, które otrzymają wsparcie finansowe od polskiej firmy farmaceutycznej - Grupy Adamed.

Wśród zgłoszonych organizacji z naszego regionu znalazły się:

1. Stowarzyszenie „Wspólny Krasnystaw"
2. Lubelskie Stowarzyszenie Aktywności Międzypokoleniowej MAKI w Lublinie
3. Stowarzyszenie Moja Gmina w Międzyrzecu Podlaskim
4. Forum Kobiet Gminy Milejów Lubelski
5. Oddział Okręgowy PCK
7. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
8. Polski Czerwony Krzyż Lubelski Oddział Okręgowy
9. Stowarzyszenie „Mordy Len" w Adamowie
10. Dom Pomocy Społecznej w Popkowicach
11. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Starszych i Niepełnosprawnych "POMOCNA DŁOŃ" w Popkowicach

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania konkursem. Niezwykle cenne jest to, że coraz więcej organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządu widzi i rozumie, jak ważna jest aktywizacja starszych osób. Jako firma zaangażowana społecznie, chcemy wspierać takie działania m.in. poprzez nasz konkurs – mówi Katarzyna Dubno, Dyrektor Działu Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia Grupy Adamed, organizatora konkursu.

O finansowe granty mogły ubiegać się realizowane lub planowane inicjatywy, których celem jest wzmocnienie uczestnictwa osób starszych w życiu lokalnych społeczności oraz aktywizacja seniorów. Zgłoszenia – maksymalnie trzy od jednej instytucji – przyjmowane były od stycznia 2017 roku.

Trzy najlepsze projekty zostaną ogłoszone 20 września. Każda ze zwycięskich organizacji może liczyć na 10 tysięcy zł wsparcia.

Aktywny senior jest wciąż jeszcze nowym w Polsce zjawiskiem. Dzięki wydłużaniu się ludzkiego życia i stałej poprawie jego jakości, w tym także stanu zdrowia, wielu seniorów chętnie realizuje własne pasje, korzysta z możliwości dokształcania się, czy uczestniczy w różnorodnych inicjatywach. Dużą role w tym zakresie odgrywają organizacje społeczne, Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz coraz częściej pokazywane w mediach sylwetki aktywnych seniorów, którzy udowadniają, że nieszablonowe hobby realizować można w każdym wieku.

Od kilku lat zauważalne jest zjawisko zwiększania się udziału osób starszych w całej populacji Polaków i tendencja ta w ciągu najbliższych kilkunastu lat będzie się nasilać. Wielu seniorów, dysponując wolnym czasem, pragnie go wykorzystać konstruktywnie i skierować swoje siły na działania twórcze, przynoszące pożytek lub choćby zadowolenie. Istotne jest, by stwarzać im takie możliwości, które przyczynią się do zwiększenia ich aktywności oraz zneutralizują negatywne odczucia, które towarzyszą często osobom starszym, jak np. samotność czy obniżenie poczucia wartości społecznej. Grupa Adamed odpowiadając na wyraźnie widoczną potrzebę inwestowania w aktywizację osób starszych stworzyła konkurs „Adamed dla Seniora". Jego głównym założeniem jest wsparcie tych inicjatyw lokalnych, których koncepcja w głównej mierze zakładała zaangażowanie seniorów i stworzenie ciekawego i uwzględniającego ich potrzeby projektu.

Grupa Adamed – to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała od podstaw, na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, na Słowacji i Ukrainie. Obecnie zatrudnia ponad 1700 osób. Od ponad 16 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest licznymi patentami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE