Reklama

Reklama

Lubelscy nauczyciele pracujący w Kazachstanie proszą o wsparcie podróży marzeń do Polski dla uczniów z Ałmaty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lubelscy nauczyciele pracujący w Kazachstanie proszą o wsparcie podróży marzeń do Polski dla uczniów z Ałmaty  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W maju w Ałmatach (Kazachstan) został przeprowadzony pod auspicjami redakcji polonijnego kwartalnika „AŁMATOR”, Centrum Kultury Polskiej „Więź” w Ałmaty i przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Ałmaty Konkurs Poezji Śpiewanej – „Wierzby są wszędzie wierzbami…”, którego jurorami byli specjaliści z Polski. Część jego laureatów, wśród których jest wychowanek Domu Dziecka w Kapszagaju oraz uczeń klasy dziesiątej z podałmatyńskiej wioski Bielbułak, otrzymała od jednej z członkiń jury, jako nagrodę specjalną, zaproszenie do Krakowa na kilkudniowy pobyt. Niestety, sponsor, który zadeklarował zakup biletów lotniczych, wycofał się z deklaracji. Marzenie młodych Polaków jeszcze może się spełnić, jeśli darczyńcy ufundują bilety. Potrzebne jest 8 tys.zł.

Reklama

W naju w Ałmaty (Kazachstan) został przeprowadzony pod auspicjami redakcji polonijnego kwartalnika „AŁMATOR”, Centrum Kultury Polskiej „Więź” w Ałmaty i przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Ałmaty Konkurs Poezji Śpiewanej – „Wierzby są wszędzie wierzbami…”, którego jurorami byli specjaliści z Polski. Część jego laureatów, wśród których jest wychowanek Domu Dziecka w Kapszagaju oraz uczeń klasy dziesiątej z podałmatyńskiej wioski Bielbułak, otrzymała od jednej z członkiń jury, jako nagrodę specjalną, zaproszenie do Krakowa na kilkudniowy pobyt. Dla polskich dzieci z Kazachstanu, które nigdy nie były w Polsce, to szczególne wyróżnienie i okazja do spełnienia ich wielkiego marzenia – odwiedzenia kraju swoich przodków - tłumaczą nauczyciele z Lublina i jednocześnie twórcy i kwartalnika AŁMATOR i konkursu, Lucyna Ejma i dr Piotr Boroń. 

 

 

Wizyta dzieci i ich dorosłego opiekuna, również uczestnika konkursu  jest zaplanowana od 27 grudnia do 5 stycznia. Wydatki związane z pobytem (noclegiem, wyżywieniem oraz dodatkowymi atrakcjami) ponosi strona zapraszająca. 

 - Koszty podróży obiecał pokryć sponsor, który niestety kilka dni temu wycofał się ze swych obietnic, co stawia pod znakiem zapytania szanse realizacji przedsięwzięcia. Osoby wyróżnione zaproszeniem nie są w stanie podołać takiemu wysiłkowi finansowemu, jakim jest kupno biletu do Polski oraz biletu powrotnego (szacunkowy koszt biletów dla 3 osób to około 8 tys. PLN). Dlatego też pragnąc, aby ich marzenia ujrzenia Polski w okresie świąteczno-noworocznym mogły się ziścić, zwracamy się do wszystkich osób chcących pomóc o wsparcie naszej kwesty. Uzyskany z niej dochód zostanie przeznaczony na zakup wspomnianych biletów, a lista darczyńców, o ile wyrażą na to zgodę, opublikowana na łamach kwartalnika „AŁMATOR” - zwracają się z prośbą nauczyciele. 

Na fotografii : Lucyna Ejma ( druga z lewej) i Piotr Boroń ( pierwszy z prawej) podczas zakończenia roku szkolnego w maju 2021 r. w górach Turgieniu 

Do akcji pomocy można dołączyć klikając w link: https://zrzutka.pl/tg8hje  ( hasło  Podróż dzieci z Kazachstanu do Polski ). A zapoznać się z młodymi twórcami można na stronie Tou Tube gdzie są zamieszczone nagrania z koncertów i wykonania laureatów. 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OT2PYXr6CPI (   Konkurs Poezji Śpiewanej 2021 w Ałmaty. Anatolij Wachowski - "Gwiazda o imieniu Słońce" ) 

Artykuł pochodzi z portalu radzyn.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy