Reklama

Reklama

Biała Podlaska oszpecona antyreklamą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: (Pim)

 Biała Podlaska oszpecona antyreklamą - Zdjęcie główne

foto (Pim)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Stowarzyszenie Biała Samorządowa od prawie roku apeluje do prezydenta o opracowanie projektu uchwały krajobrazowej. Chodzi o stworzenie reguł, aby m.in. znikły szpetne, obszarpane i wyblakłe reklamy.

Reklama

Już 26 lutego 2021 r. trzej radni tego stowarzyszenia: Bogusław Broniewicz, Jan Jakubiec i Bartłomiej Kuczer wystąpili do prezydenta Michała Litwiniuka o "opracowanie w trybie pilnym projektu uchwały krajobrazowej pozwalającej na uporządkowanie przestrzeni publicznej w zakresie zasad sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń". Radni powołali się na wiele sygnałów od bialczan i na swoje obserwacje szpecących bilbordów i banerów oraz poszarpanych, źle zamontowanych reklam.

Zapytany obecnie Bogusław Broniewicz, przewodniczący Rady Miasta, powiedział nam, że nie uzyskał odpowiedzi na ubiegłoroczny wniosek.

–  Prezydent nie ma obowiązku odpowiadać i dyskutować. Jedynie doszły do nas sygnały, że z powodu covidu i braku pracowników trudno rozpocząć prace nad uchwałą... Są jednak miasta, które poradziły sobie z uporządkowaniem przestrzeni. Wymaga to jednak pracy, zastanowienia się nad gradacją problemów i rzetelności w wypełnianiu mandatu – podkreśla Bogusław Broniewicz.

Przed kilkoma dniami znów na fanpage`u stowarzyszenia aktywiści BS przypomnieli ubiegłoroczny wniosek i zamieścili kolejne zdjęcia ukazujące oszpecone "śmietnikiem reklamowym" ulice na kilku osiedlach.

– Niestety, ale ze smutkiem stwierdzamy, że sytuacja się pogorszyła. Dlatego ponownie zwracamy się z prośbą do Prezydenta Miasta, aby poważnie zajął się problemem. Tym razem liczymy, że sprawa zostanie szybko rozpatrzona, a "uchwała krajobrazowa" wcielona w życie, co wpłynie na poprawę wizerunku miasta Biała Podlaska – brzmi kolejny post aktywistów Białej Samorządowej.

Po pobieżnym oglądzie centrum miasta i okolic dworca kolejowego można stwierdzić, że poprawiła się tam estetyka ulic i reklam. Gorzej jest kilkaset metrów dalej, gdzie wiszą strzępy banerów z ostatnich wyborów samorządowych.

Skierowaliśmy pytanie do Urzędu Miasta czy przygotowywana jest uchwała krajobrazowa i czy Straż Miejska nie powinna zwracać uwagi właścicielom posesji i banerów na te szkaradne "ozdoby".

- Zaplanowana jest współpraca w tym zakresie ze środowiskami gospodarczymi, jednak okres pandemii nie jest dobrym czasem na ograniczanie działalności w tym zakresie. Straż Miejska podejmuje interwencje w każdej zgłoszonej tego typu sprawie i szczerze zainteresowani estetyką miasta państwo radni powinni takie wnioski także natychmiast zgłaszać Straży Miejskiej – wyjaśnił nam bialski prezydent Michał Litwiniuk.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy