Teraz
+0°
Główna
Najnowsze
Logowanie
09:00
12:00
Ich miłość wystawiona jest na pokaz. To współczesna wersja R...
Czarodziej z
Trwa tournée Orkiestry Symfonicznej
Przepisy na Boże Narodzenie z archiwum Wspólnoty. Propozycje ...
Lublin: w Muzeum KUL jest nowa wystawa
Magiczne Ogrody atrakcji i piwonii
Świąteczny numer Wspólnoty już w sprzedaży Najnowszy numer Wspólnoty już w punktach sprzedaży i na eprasa.pl. (...)
W najnowszym numerze Wspólnoty Najnowszy numer Wspólnoty już w punktach sprzedaży. (...)
Literacka nagroda Nobla - poznaj historię Nagroda Nobla w dziedzinie literatury to od co najmniej kilkudziesięciu lat zdecydowanie najważniejszy laur, jaki może przypaść pisarzowi. (...)
Południowe Podlasie, czyli gdzie? Polska Wschodnia, Podlasie, Południowe Podlasie, Nadbuże, Północna Lubelszczyzna, Ziemia Bialska albo Radzyńska... Odkrywając historie i historyjki związane z naszym regionem posługujemy się całym szeregiem określeń geograficznych, traktując je czasem zupełnie wymiennie. Czy aby na pewno słusznie? (...)
Region w dawnej fotografii: Teren obecnego cmentarza parafialnego Zdjęcie z facebookowego profilu "Parczew na starej fotografii". Na pierwszym planie teren obecnego cmentarza parafialnego, założonego ok. 1795 roku. (...)
Chluba bialskiej medycyny Pochodzący z lekarskiej, zasłużonej dla bialskiej społeczności rodziny, Czesław Wroczyński po ukończeniu studiów rozpoczął praktykę w rodzinnym mieście, jednak rychło został powołany do służby publicznej. Zaprowadziła go ona na brzeg katyńskich dołów śmierci. (...)
Region w dawnej fotografii: Basen miejski Radzyń Podlaski, lata trzydzieste XX wieku. Grupa młodzieży przed wybudowanym ok. 1932 basenem miejskim. (...)
Trzy wyznania Stefana Zbaraskiego Urodził się jako prawosławny i fundował cerkwie. Potem zmienił wyznanie na kalwińskie, ale umarł jako rzymski katolik. Pan na Międzyrzecu Stefan Zbaraski ze swoimi zmianami wyznania nie był w XVI wieku wyjątkiem. (...)
Region w dawnej fotografii: Kościół w Hrudzie Kościół w Hrudzie (pow. Biała Podlaska) został wzniesiony w 1666 z fundacji Michała Radziwiłła jako cerkiew unicka pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. (...)
"Badalnia gwiazd" Władysława Szaniawskiego We wsi w gminie Komarówka przed wojną istniało prywatne obserwatorium. Dziedzic Władysław Szaniawski był uważany za jednego z największych znawców astronomii w ówczesnej Polsce. Jego teleskop do tej pory służy uczonym w Poznaniu. (...)
Magnificencja z Międzyrzeca: Bolesław Hryniewiecki (1875 - 1963) Pochodzący z miasta nad Krzną uczony przyczynił się m.in. do założenia Parków Narodowych Świętokrzyskiego i Tatrzańskiego. Wyrzucony, jako student z Uniwersytetu Warszawskiego, po latach został jego rektorem. (...)
Cztery cerkwie Kijowca Cerkiew stojąca obecnie na cmentarzu w Kijowcu jest trzecią na przestrzeni ostatnich stu lat. Oprócz nich były jeszcze trzy miejsca modlitwy w prywatnych domach, gdzie modlono się, kiedy niszczono właściwą świątynię. jest jeszcze cerkiew w Barlinku (Pomorze), gdzie wywieziono wiernych (...)
Błogosławiona męczennica z Rudna Kiedy Niemcy ogłosili, że planują rozstrzelać 120 zakładników, siostry nazaretanki zaproponowały, że one gotowe są umrzeć zamiast nich. 1 sierpnia 1943 nad ranem zostały zamordowane w lesie pod Nowogródkiem. Ich beatyfikacji dokonał Jan Paweł II. Wśród błogosławionych znalazła się jedna (...)
Region w dawnej fotografii: Dwór Kuczyńskch Koroszczyn jest, notowaną od XVI wieku, wsią położoną niedaleko dzisiejszego Terespola. (...)
Targi Pracy i Edukacji już w ten piątek! NASZ PATRONAT
Od 15 grudnia zmiany w kursach pociągów Do marca będziemy jeź...
Mieszkaniec gminy Trzebieszów stracił nogę ..w czasie prac pr...
Chciał kupić telefon , dostał lutownicę Mieszkaniec powiatu l...