Reklama

Reklama

Wiceminister finansów został honorowym profesorem bialskiej uczelni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiceminister finansów został honorowym profesorem bialskiej uczelni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Wiceminister finansów Sebastian Skuza został uhonorowany przez bialską uczelnię tytułem honorowego profesora. - To dla mnie wielki dzień, zapamiętam go do końca życia - zapewnia uhonorowany.

Reklama

Sebastian Skuza to sekretarz stanu i generalny inspektor informacji finansowej w Ministerstwie Finansów. Absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji i Szkoły Głównej Handlowej.

Kierunek finanse i bankowość ukończył na SGH w 1997 r, a w 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych i habilitacje w 2016 r. Stypendysta IMF Financial Market Instruments Vienna Institute IMF. Otworzył przewód doktorski na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego. Od 20 lat związany z instytucjami publicznymi oraz instytucjami rynku finansowego.

 

Nie tylko uczelnia

W latach 1997-2012 pracował w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz oraz Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów. W 2019 r. został profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 r. był członkiem Rady Sieci Badawczej Łukasiewicz. Autor lub współautor ok. 170 publikacji w zakresie finansów publicznych, rynku kapitałowego, bankowości i stabilności finansowej. Zna język angielski, niemiecki i rosyjski.

 

 

 

Prestiżowe wyróżnienie

 
W ubiegłym tygodniu wiceminister otrzymał tytuł profesora honorowego bialskiej PSW. Tytuły te przyznawane są osobom "niezwykle zasłużonym dla uczelni, które reprezentują wysoki poziom naukowy".
 
- To człowiek oddany sprawom szkolnictwa. Jest osobą życzliwą dla uczelni, dostrzegającą to, że uczelnia funkcjonuje bardzo dobrze, a więc potrzebuje od czasu do czasu wsparcia. I nas wspiera - mówi prof. dr hab Jerzy Nitychoruk, rektor PSW w Białej Podlaskiej.
 
Skuza według rektora jest "niesłychanie ciepłym, życzliwym i dobrym człowiekiem".
 
 
- To mnie ujęło podczas naszych rozmów. Czuć wyrozumiałość, chęć wsparcia i pomocy. To widać. Poza tym skromność, zaangażowanie i inteligencja. Wie, że my finansów nie marnujemy, dlatego zasługujemy na wsparcie - dodaje rektor.
 
Wiele inwestycji
 
Dzięki zaangażowaniu wiceministra powstał m.in. akademik.
 
- Budynek został oszacowany na ponad 14 mln zł i prosiliśmy ministerstwo o wsparcie, chociaż o wsparcie 20 proc. Zadzwonił do mnie pracujący wówczas w ministerstwie szkolnictwa wyższego minister Skuza i powiedział, że "dajemy 3,5 mln zł", ale to nie ostatnie wsparcie. Otrzymaliśmy 7 mln zł. Akademik za 14,3 mln zł uzyskał 10,5 mln zł. Tu ministerstwo patrzy dokładnie i widzi, że uczelnia ma potrzeby i działa gospodarnie. Za to jesteśmy wdzięczni ministrowi - chwali się rektor.
 
A jak wyróżnienie odbiera sam uhonorowany?
 
- To dla mnie wielki dzień, zapamiętam go do końca życia. Zostałem profesorem honorowym uczelni znakomitego patrona. Świetnej uczelni, która wspaniale wpisuje się w potrzeby regionu i misję uczelni zawodowych. Projekty władz PSW zasługiwały na wsparcie. Od początku jasny kierunek rozwojowy i postawa rozwojowa oraz wdzięczność za środki rządowe, to mnie urzekło w uczelni - mówi Skuza.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy