Reklama

Reklama

Afera w Radzie Miejskiej w Łęcznej z dotacją na kościół w tle. Są oskarżenia, "poleciały głowy"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Afera w Radzie Miejskiej w Łęcznej z dotacją na kościół w tle. Są oskarżenia, "poleciały głowy" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Na sesji 26 sierpnia Rada Miejska - z powodu utraty zaufania - odwołała swojego wiceprzewodniczącego, Zbigniewa Łagodzińskiego i Jana Skibińskiego, przewodniczącego Komisji Finansów i Budżetu, który sprawował tę funkcję od siedmiu kadencji.

Reklama

Poszło o dotację na remont dla najstarszej łęczyńskiej parafii zaopiniowaną pozytywnie przez komisję finansów. Ta opinia została sfałszowana – twierdzą członkowie komisji.

Głosowali, ale nie za opinią

Według czworga członków komisji finansów przewodniczący Skibiński dopuścił się poświadczenia nieprawdy w protokole posiedzenia komisji z 30 czerwca br. W uzasadnieniu odwołania przewodniczącego czytamy:

"Wystosował pozytywną opinię w imieniu komisji w sprawie opiniowania wniosku o dotację dla parafii p.w. św. Marii Magdaleny oraz pana Mostowca (chodzi o właściciela dawnej plebanii - przyp. JCh), chociaż komisja takiej opinii nie podjęła. Członkowie komisji na wniosek radnej Renaty Okoń w głosowaniu (czterema głosami za, trzema przeciw) przełożyli procedowanie opiniowania ww. wniosków na następne posiedzenie. Nie przeszkadzało to przewodniczącemu Skibińskiemu w poświadczeniu nieprawdy zarówno w protokole posiedzenia komisji, jak i w wystosowanej w imieniu komisji opinii pozytywnej dotyczącej ww. wniosków". 

(...)

POZOSTAŁO 77 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy