Reklama

Reklama

Diety radnych powiatu łęczyńskiego mocno w górę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Diety radnych powiatu łęczyńskiego mocno w górę - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Na dzisiejszej sesji radni dali sobie niezłą podwyżkę diet, głosując za stawkami zaproponowanymi przez zarząd.

Reklama

- Składam wniosek o to, żeby utrzymać diety radnych na dotychczasowym poziomie, a więc nie dokonywać żadnych podwyżek diet. Uważam, że jest to propozycja społecznie nieuzasadniona. Według tej propozycji diety miałyby wzrosnąć mniej więcej od 70 do 80 proc. – powiedział były starosta, a obecnie radny Roman Cholewa (PSL).

 

Podkreślił on, że średnia nowych stawek nieopodatkowanych diet to około 2500 zł. Na pewno jest to niejednokrotnie więcej niż płaca netto za cały miesiąc wielu naszych rodaków – dodał były starosta.

Za tym, żeby odrzucić podwyżki zagłosowało jednak tylko czterech radnych: Roman Cholewa, Artura Choma (PSL), Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa), Mirosław Tarkowski (klub Porozumienie).

Przeciw byli: Arkadiusz Biegaj, Piotr Rybak, Michał Woźniak, Arkadiusz Onyszko (PiS), Bożena Kornatka, Małgorzata Więcławska-Siwek, Paweł Woliński (PO).  

Od głosów wstrzymali się: Andrzej Kanaszewski (Wspólna Sprawa), Krystyna Wiśniewska (PSL).

Po odrzuceniu propozycji Romana Cholewy, radni przeszli do głosowania nad uchwałą o podwyżkach diet, który zyskał poparcie większości, czyli siedmiu radnych z koalicji PiS-PO: Arkadiusz Biegaj, Piotr Rybak, Michał Woźniak, Arkadiusz Onyszko (PiS), Bożena Kornatka, Małgorzata Więcławska-Siwek, Paweł Woliński (PO).  

Nowe stawki comiesięcznych diet radnych powiatu:

- przewodniczący rady - 2900 zł (było 1600 zł);

- wiceprzewodniczący - 2600 zł (podwyżka z 1430 zł);

- nieetatowi członkowie zarządu - 2900 zł (z 1600 zł);

- przewodniczący komisji - 2600 zł (z 1430 zł);

- radni bez funkcji - 1700 (950 zł).

 

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy