Reklama

Reklama

Łęczyńska młodzież poczęstowała cebularza uczniów z Turcji i Czech

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SP nr4 w Łęcznej

Łęczyńska młodzież poczęstowała cebularza uczniów z Turcji i Czech - Zdjęcie główne

foto SP nr4 w Łęcznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Dzięki projektowi Erasmus Plus uczniowie łęczyńskiej „czwórki” poznali rówieśników z odległej Turcji i sąsiednich Czech. Poznali ich kulturę i szlifowali język angielski.

Reklama

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej gościła młodzież w wieku 12-13 lat z Czech i Turcji, która wspólnie z grupą polskich uczniów zaangażowana jest w realizację międzynarodowego projektu ERASMUS +  „Gry na inteligencję kiedyś i w przyszłości – poznaj pokolenie Z”.

Z Turcji przyjechało czterech uczniów z dwoma opiekunami. Z kolei z Czech było dziewięcioro dzieci z trzema nauczycielami.

W poniedziałek, 13 września zagraniczni goście odwiedzili Urząd Miejski w Łęcznej, gdzie spotkali się z burmistrzem Leszkiem Włodarskim i zaprezentowali swoje szkoły oraz miejscowości, z których pochodzą.

Uczniowie z Czech i Turcji brali również udział w specjalnych zajęciach organizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej poświęconych tematowi projektu, a więc wzięli udział w licznych grach na inteligencję.

W ciągu następnych dni goście z Czech i Turcji zapoznawali się z historią i tradycją miasta Łęczna, regionu łęczyńskiego oraz  Polski.

Oprócz warsztatów w szkole, zagraniczni goście wspólnie z łęczyńskimi uczniami pojechali na wycieczki, m. in. do stolicy, gdzie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie mogło też zabraknąć wyjazdu do Lublina, gdzie jednym z punktów wycieczki był Muzeum Cebularza.

- Młodym Turkom i Czechom bardzo smakował nasz lubelski przysmak. W muzeum nie tylko degustowali, ale też sami przygotowali własne cebularze – opowiada Agata Kurzyp, nauczycielka języka niemieckiego w SP nr 4 w Łęcznej, która pracuje nad realizacją projektu Erasmus +.   

Koordynatorką projektu jest nauczycielka języka angielskiego Magdalena Majewska-Chudzik.

- Kładziemy nacisk na język angielski. Dzięki projektowi Erasmus + dzieci porozumiewają się między sobą w tym języku, bez tłumacza. Dzięki temu dzieci szybko otwierają się i rozwijają swój język – podkreśla Agata Kurzyp.

Teraz w ramach Erasmusa uczniowie z „czwórki” pojadą do Czech i Turcji.

 

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy