Reklama

Reklama

Syn starosty łęczyńskiego przestrzega przed pisaniem komentarzy na jego temat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Syn starosty łęczyńskiego przestrzega przed pisaniem komentarzy na jego temat - Zdjęcie główne

O ponad 600 tys. zł dofinansowania dla dopiero co założonej fundacji działacza PiS i syna starosty z tej partii dowiedziała się już cała Polska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie "Wykopalisko", które powstało na podstawie sprawy opisanej przez "Wspólnotę Łęczyńską", zdobyło aż 2907 głosów, dzięki czemu trafiło na stronę główną tego popularnego ogólnopolskiego serwisu i znalazło się w czołówce najlepiej ocenianych informacji ostatnich miesięcy.

Reklama

Przypomnijmy, że pod koniec lipca informowaliśmy o drugiej dotacji z publicznych pieniędzy dla Fundacji Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego (FRPŁ).

Powołany przez Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa, Narodowy Instytut Wolności najpierw przyznał łęczyńskiej fundacji 235,5 tys. zł (w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich Priorytet 1a), a następnie 380 tys. zł (Priorytet 4).

Tematy "Wspólnoty" na wykopie.pl

"Wspólnota" jako pierwsza napisała o tym, że założycielem FRPŁ jest syn starosty łęczyńskiego i działacz PiS, Karol Niewiadomski. To właśnie on 21 stycznia br. podpisał akt notarialny, dający początek działalności fundacji, która już w lutym br. złożyła wnioski o dofinansowanie, czyli w czasie ubiegania się o dotację istniała zaledwie miesiąc. W pierwszym konkursie otrzymała maksymalną liczbę punktów, w tym za doświadczenie, które oceniano zresztą w obu konkursach. 

Informacja o ogromnym dofinansowaniu przyznanym przez agencję powołaną przez polityka PiS dla fundacji utworzonej przez lokalnego działacza tej partii i syna starosty z PiS biła rekordy popularności w serwisie www.wykop.pl, gdzie użytkownicy publikują jednozdaniowe informacje "wykopane" z innych serwisów.

Ustalenia "Wspólnoty" "wykopał" lewicowy działacz z Łęcznej, Hubert Znajomski, który na wykopie posługuje się nickiem "Cukrzyk 2000".

Zaraz po naszej publikacji o drugim dofinansowaniu w wysokości 380 tys. zł dla FRPŁ wrzucił on na ogólnopolski serwis taki wpis: "Syn starosty z PiS dostaje 600 tysięcy złotych od Glińskiego i będzie pozywał każdego, kto sprawę skomentuje".

Do tego wpisu Znajomski dołączył komentarz zamieszczony przez Karola Niewiadomskiego na Facebooku: "Jakby ktoś myślał, że naruszanie moich dóbr osobistych w postaci komentarzy i postów pozostanie bez echa, to jest w dużym błędzie. Każda, powtarzam, każda taka sprawa będzie natychmiast kierowana na drogę postępowania sądowego".

Informacja gorąca jak ogień

"Wykopalisko", które powstało na podstawie sprawy opisanej przez "Wspólnotę Łęczyńską", zdobyło aż 2907 głosów, dzięki czemu trafiło na stronę główną tego popularnego ogólnopolskiego serwisu i znalazło się w czołówce najlepiej ocenianych informacji ostatnich miesięcy. Informacja okazała się gorąca jak ogień, dlatego przy niej,  obok liczby głosów internautów, pojawił się płomień.

Pod tym "wykopaliskiem" internauci z całej Polski opublikowali aż 148 komentarzy, w których wyrazili swoją ocenę co do dużej dotacji dla fundacji syna starosty.

A groźba pozwów opublikowana przez Karola Niewiadomskiego jeszcze bardziej wzburzyła tę falę komentarzy.

"Lekką ręką pół bańki wyciągają z budżetu"

Oto niektóre z ocen użytkowników wykopu:

 "Pytanie, skąd i dlaczego ktoś dostaje wielkie kwoty pieniędzy, jest naruszaniem dóbr osobistych. Logika PiS-owców" 

"Pisowcy tak na szybko budują swoją "klasę średnią". 

Żyć, nie umierać" 

"Strach to wykopać! 

"Aż człowiek żałuje, że żadnego wysoko postawionego pisowca ni ma w rodzinie", 

"Pamiętajcie, nie wolno mówić o tym, że syn starosty PiS, Karol Niewiadomski, dostał 600 tys. zł z hajsu podatników na fundację, którą założył pół roku temu. Pamiętajcie". 

Dużą popularność na wykopie zyskała też inna informacja – również zamieszczona tam przez Huberta Znajomskiego - "Syn starosty z PiS nie ponosi kosztów za wynajem lokalu w starostwie", która również powstała na podstawie ustaleń "Wspólnoty".

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy