Reklama

Reklama

Wojenka o stołek dyrektora szpitala. A tam pada instalacja dostarczająca tlen dla chorych na covid

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wojenka o stołek dyrektora szpitala. A tam pada instalacja dostarczająca tlen dla chorych na covid - Zdjęcie główne

Mirosław Makarewicz p.o. dyrektora SPZOZ w Lubartowie Jest osoba, która publicznie mówi, że wspiera szpital, a jednocześnie robi co innego. Ludzie powinni się o tym dowiedzieć

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Czy starosta Ewa Zybała pod nieobecność wicestarosty Lucjana Mileszczyka proponowała pozostałym członkom Zarządu Powiatu odwołanie Mirosława Makarewicza ze stanowiska szefa SP ZOZ? - Jeśli to wszystko prawda, to jestem ogromnie zaskoczony, że wykorzystując moją niedyspozycję, starosta posunęła się takiego bardzo nieładnego zachowania - kwituje wicestarosta Mileszczyk. - Ja się do tego nie odnoszę - zaznacza starosta Zybała pytana o zdarzenie.

Reklama

Dyrektor: chciano mnie odwołać

W Lubartowie znowu gorąco wokół szpitala. Według nieoficjalnych informacji, które dotarły do redakcji "Wspólnoty Lubartowskiej", w ubiegłym tygodniu starosta Ewa Zybała miała proponować pozostałym członkom Zarządu Powiatu Lubartowskiego, któremu podlega szpital, odwołanie z funkcji p.o. dyrektora Mirosława Makarewicza.

Stanowisko to objął on w sierpniu, po rezygnacji Sylwii Domagały. Powierzył mu je Zarząd Powiatu, ze starostą na czele.

- W zamian za to, co robię w szpitalu, pani starosta chciała mnie odwołać. To wydarzyło się w środę, 17 listopada - potwierdza Mirosław Makarewicz, p.o. dyrektora SPZOZ w Lubartowie, który był obecny na posiedzeniu zarządu. - Mądrość dwóch członków Zarządu Powiatu, którzy powiedzieli, że ręki za tym nie podniosą, spowodowała, że pomysł starosty legł w gruzach - dodaje. 

Zarząd Powiatu ma pięcioosobowy skład. Oprócz starosty i wicestarosty Lucjana Mileszczyka są w nim także trzej członkowie: etatowy - Jarosław Budka i dwóch nieetatowych: Ryszard Wójcik i Jan Zaworski. Wszyscy, poza tym ostatnim, który startował z list Koalicji Obywatelskiej, to członkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Na środowym posiedzeniu zarządu, z przyczyn zdrowotnych  nie było Lucjana Mileszczyka, który odpowiada za służbę zdrowia.

 

Więcej na ten temat znajdziesz w papierowym oraz elektronicznym wydaniu (WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA, nr 47/2021) Wspólnoty.

 

Artykuł pochodzi z portalu lubartow.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy