Reklama

Reklama

Budował kościoły, pomagał chorym. Ks. infułat Kazimierz Korszniewicz obchodzi 60-lecie posługi kapłańskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Budował kościoły, pomagał chorym. Ks. infułat Kazimierz Korszniewicz obchodzi 60-lecie posługi kapłańskiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie MIĘDZYRZEC PODLASKI: Minęło 60-lat posługi kapłańskiej międzyrzeckiego księdza infułata Kazimierza Korszniewicza. Przez ten czas udało się wybudować kościoły, pomóc powiatowemu szpitalowi oraz wielu ludziom. - Takiego człowieka jak nasz ksiądz, to szukać nie wiem gdzie - mówi parafianka.

Reklama

Ks. Kazimierz Korszniewicz urodził się 30 kwietnia 1936 roku w Wohyniu. Pochodzi z rodziny chłopskiej. W swojej rodzinnej miejscowości ukończył szkołę podstawową, a w Siedlcach Gimnazjum Biskupie oraz studia filozoficzno-teologiczne w Seminarium Duchownym. 11 czerwca 1960 roku uzyskał święcenia kapłańskie.


Po ukończeniu studiów specjalistycznych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim otrzymał tytuł magistra teologii. Od 28 sierpnia 1973 roku był proboszczem parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. Prowadził działalność charytatywną – kuchnię dla potrzebujących.


Wiele inicjatyw


Z jego inicjatywy wybudowano Kaplicę mszalną w Żabcach, a także kościoły w Maniach, Krzewicy, kościół Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim. Przy tych świątyniach powstały nowe parafie.


Duchowny jest pomysłodawcą budowy wielu pomników i postumentów w mieście. Pełniąc obowiązki proboszcza parafii Św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim, sprawował urząd Wikariusza Generalnego Diecezji Siedleckiej przez okres trzech lat.


Ksiądz Korszniewicz to także kapelan Rejonowego Szpitala w Międzyrzecu Podlaskim, inicjator i przewodniczący Fundacji na rzecz ochrony Miejskiego Szpitala i Służby Zdrowia, członek honorowego Związku Sybiraków oraz Związku Więźniów Politycznych okresu stalinowskiego.

 

 (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Artykuł pochodzi z portalu miedzyrzec.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy