Reklama

Reklama

Via Carpatia od mazowieckiego do Międzyrzeca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Via Carpatia od mazowieckiego do Międzyrzeca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do końca międzyrzeckiej obwodnicy, której też przybędzie dodatkowa jezdnia.

Reklama

W ubiegłą środę GDDKiA poinformowała, że inwestycja realizowana będzie w systemie projektuj i buduj, w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Ogłoszenie o postępowaniu zostało przesłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

– Przewidziana jest budowa ok. 13,7 km drogi ekspresowej do końca obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie na odcinku ok. 6,2 km dobudowana zostanie druga jezdnia. Przebudowane też będą łącznice węzłów: Międzyrzec Podlaski Północ, Międzyrzec Podlaski Południe – zapowiada lubelski oddział GDDKiA.

Dodaje, że w ramach inwestycji powstaną obiekty inżynierskie i przejście dla zwierząt dużych i średnich, miejsca obsługi podróżnych (MOP), drogi dojazdowe i lokalne, a istniejąca obwodnica Międzyrzeca zostanie dostosowana do kategorii ruchu przewidzianej dla drogi ekspresowej S19.

To kolejny w tym miesiącu przetarg na realizację S19 i jednocześnie 17 od początku roku, w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 oraz Programu budowy 100 obwodnic. Łączna długość tych odcinków to ponad 172 km – podkreśla Tomasz Żuchowski, p.o. generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad.

Na początku sierpnia GDDKiA ogłosiła dwa przetargi na zaprojektowanie i budowę drogi S19 między Kockiem a Lubartowem o łącznej długości drogi ekspresowej blisko 24 km. Jej przedłużeniem będzie kolejny 23-kilometrowy odcinek Lubartów – Lublin, na realizację którego podpisano umowę 26 lutego.  Mocno zaawansowana jest też realizacja S19 na południe od Lublina, do granicy z woj. podkarpackim i dalej do Sokołowa Małopolskiego.

- Chcemy, by Via Carpatia jako kręgosłup Polski Wschodniej funkcjonowała już na przełomie 2025 i 2026 roku. Ona nie tylko poprawi komunikację i usprawni transport, ale też będzie impulsem rozwojowym naszej ojczyzny – mówił wiceminister infrastruktury Michał Weber.

Mieszkańcy regionu bardzo długo czekali, by powstała droga ekspresowa.

- Pieniądze są i będą na inwestycje, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego województwa lubelskiego, a poprzez to do wzbogacenia mieszkańców, którzy oczekują tego, że dzięki dobrej infrastrukturze będzie łatwiejsza wymiana wytwarzanych tu towarów oraz łatwiejsza komunikacja – podkreślał wicewojewoda lubelski, R obert Gmitruczuk

 

Artykuł pochodzi z portalu miedzyrzec.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy